ADANA HABERLERİ

Çukurova’da 29 Ekim’deki Konser Etkinliği İptal Edildi

IHA
26.10.2015 - 14:34Son Güncelleme :

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN.

IHA

Çukurova Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için planlanan konser etkinliği, Başkan Soner Çetin’in talimatıyla iptal edildi. Kutlama için sanatsal ve sportif faaliyetlerin öne çıkarılacağını belirten Çetin, “Şehit cenazeleri gelirken, bombalar patlarken sanat ve sporla yetineceğiz” dedi.
29 Ekim Perşembe günü ünlü bir sanatçının vereceği konser, şehit cenazeleri ve Ankara katliamının ardından iptal edildi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçen yıl 19 Mayıs’ı Soma’daki maden faciası, Jurassic Park’ın açılışı için yapılacak konser etkinliğini de yine peş peşe şehitler verilmesi yüzünden iptal ettiklerini hatırlatarak, “Bu 29 Ekim’de de konser yapamayacağız. Analar, eşler, babalar, evlatlar, kardeşler ağıt yakarken konser yapmak içimize sığmaz” diye konuştu.
Çukurova Belediyesi yaşanan onca olumsuzluğa rağmen sanat ve sporla 29 Ekim’i kutlamayı kararlaştırdı. Buna göre Çukurova Belediyesi Toplum Merkezi ile Turhan Selçuk Sanat Okulu’nda resim eğitimi alan kursiyerler 27 Ekim Salı günü 15.00’te Orhan Kemal Kültür Merkezi fuayesinde ortak sergi açacaklar. Kültür Müdürlüğünün bir diğer organizasyonu ise 29-30 Ekim tarihlerinde yine Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Uluslararası Hapkido Turnuvası. Hapkido tüm Uzakdoğu dövüş sporlarının atası olarak biliniyor ve yurtdışından sporcular da Çukurova’ya gelecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova’da 29 Ekim’deki Konser Etkinliği İptal Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova’da 29 Ekim’deki Konser Etkinliği İptal Edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı