ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ÇÜ Abdi Sütçü MYO öğrencilerine ambulans sürüş teknikleri eğitimi

DHA
31.05.2018 - 13:23Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı dersleri kapsamında öğrencilere ambulans ekipmanları ve sürüş teknikleri eğitimi verildi.
İlk ve Acil Yardım Programı Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Azade Sarı gözetiminde, İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitim Koordinatörü Cihan Azad Ekici’den eğitim alan ve bu eğitim sonunda güvenli sürüş testine katılan öğrenciler, sahaya çıkmadan önce neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi.
Eğitmen Ekici öğrencilere ambulanslara özgü olan geçiş üstünlüğünden, kırmızı ve mavi şeritlerin anlamlarına kadar birçok teknik bilgi ve uygulamalı eğitim verdi. Daha sonra öğrenciler verilen eğitimin ardından tek tek test sürüşüne çıkarak eğitimleri süresince aldıkları teorik ve uygulamalı derslerde öğrendikleri bilgileri pekiştirme imkânı buldu. ÇÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Azade Sarı öğrencilerin ileri sürüş tekniklerini öğrenmesi ve ambulans ekipmanlarını kullanabilmesi için her yıl il sağlık müdürlüğünden destek alarak eğitim vermeye devam ettiklerini belirterek amaçlarının önce kendi can güvenlikleri ve daha sonra hasta güvenliği olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇÜ Abdi Sütçü MYO öğrencilerine ambulans sürüş teknikleri eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı