Dünya Haberleri

  Cosby'ye bir suçlama da eski güzellik kraliçesinden

  hurriyet.com.tr
  02.10.2015 - 12:51 | Son Güncelleme:

  ABD'li ünlü komedyen Bill Cosby'yi (78) cinsel tacizle suçlayan kadınların sayısı giderek artıyor.

  Cosbyye bir suçlama da eski güzellik kraliçesinden

  Amerikan kamuoyu tarafından iyi tanınan avukat Gloria Allred'in Los Angeles'taki ofisinde basın toplantısında konuşan Lisa Christie, Pamela Abeyta ve Sharon Van Ert, gözyaşları içinde başlarından geçen olayları anlattılar.

  Cosbyye bir suçlama da eski güzellik kraliçesinden
  Lisa Christie, ABD'de 1997-1998 güzellik yarışmasında kraliçe seçilmişti.

  ABD eski güzellik kraliçelerinden Christie, Cosby ile 18 yaşında modellik ve oyunculuk yaparken tanıştığını söyledi.

  İlk iki yıl boyunca "bakire olduğunu ve iyi bir Hıristiyan olarak yetiştirildiğini bildiği için" Cosby'nin kendisine bir şey yapmaya çalışmadığını belirten Christie, daha sonra ise ünlü komedyenin tavrında değişiklikler olduğunu söyledi.

  Cosby'nin kendisiyle cinsel ilişkiyle girmesi için baskı yapmaya çalıştığını öne süren Christie, "Bana, onunla yatmazsam, kariyer yapamayacağımı söyledi" iddiasında bulundu.

  Christie, "Ona cevabım, 'Kendinden utanmalısın Sayın Amerika'nın Baba Figürü, benden büyük çocukların var' oldu" diye konuştu.

  Cosbyye bir suçlama da eski güzellik kraliçesinden
  Pamela Abeyta ve avukat Gloria Allred

  "İLAÇLA UYUTTU" İDDİASI

  Playboy dergisine çıkmak istediğini söyleyen Pamela Abeyta ise Cosby ile 1979'da 25 yaşındayken tanıştığını ve içkisine ilaç atan ünlü komedyen tarafından bayıltıldığını, ardından da "kendini Cosby'nin yatağında bulduğunu" iddia etti.

  Cosbyye bir suçlama da eski güzellik kraliçesinden
  Sharon Van Ert, basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı.

  Cosby ile 1976 yılında California'daki bir caz kulübünde garsonluk yaparken tanıştığını söyleyen Sharon Van Ert da ünlü oyuncu tarafından otomobilde ilaçla uyutularak cinsel ilişkiye zorlandığını öne sürdü.

  Bill Cosbyden taciz ettiği kadınlara para teklifiBill Cosby'den 'taciz ettiği' kadınlara para teklifi

  Daha önce de onlarca kadının cinsel taciz iddialarıyla karşı karşıya kalan 78 yaşındaki Cosby, bu suçlamalardan biri nedeniyle 9 Ekim'de ifade verecek. Cosby, söz konusu olayda, yine Allred tarafından savunulan Judy Huth adlı kadına 1974 yılında 15 yaşındayken Playboy Malikânesi'nde cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor.

  Bill Cosbynin taciz ettiği kadınlar kapak olduBill Cosby'nin taciz ettiği kadınlar kapak oldu

  Cosby'nin avukatları, ünlü oyuncuya yöneltilen suçlamaları reddediyor. Cosby, 2005'te verdiği bir ifadede, kendisiyle cinsel ilişkiye girmesi için en az bir kadına sakinleştirici verdiğini kabul etmişti.

  Cosbyye bir suçlama da eski güzellik kraliçesinden

   

  Etiketler: Bill Cosby
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı