ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ'den kısa kısa

AA / Mehmet Bayer
28.02.2016 - 11:25Son Güncelleme :

- Ortaokul öğrencileri üniversiteyi ziyaret etti

AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Bayramiç'teki Türkmenli Ortaokulunda eğitim gören 29 öğrenci, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesini (ÇOMÜ) ziyaret etti.
İlk olarak üniversite radyosunu gezen öğrenciler, yetkililerden bilgi aldı. Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümündeki Zooloji Müzesine giden öğrenciler, daha sonra ÇOMÜ Kütüphanesindeki kitapları inceledi.
Öğrenciler, gezinin son bölümünde ise Deniz Bilimleri Fakültesinde yer alan Deniz Müzesini ziyaret etti.
- FEF akademik genel kurul toplantısı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesinin (FEF) akademik genel kurul toplantısı yapıldı.
Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Troia Kültür Merkezi'ndeki genel kurulda yaptığı konuşmada, FEF'in üniversitenin en büyük fakültelerinden biri olduğuna işaret etti.
Fakültenin güçlü bölümleri bulunduğunu anlatan Acer, "Akademik faaliyetleri, yayınları çok başarılı. Üniversite kurulduğundan bu yana en ciddi gelişimi gösteren fakültelerden bir tanesi. Fakültedeki birçok bölüm Türkiye'de sıralamada üst düzeye çıkabilmiş bölümler haline gelmiş. Bu gelişimi hız kesmeden ve arttırarak devam ettirme niyetinde olmalıyız" dedi.
Toplantının ardından fakültede yeni kurulan bilgisayar laboratuvarının açılışı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ'den kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ'den kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı