ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ'de Araç Bakım Onarım Atölyesi açıldı

DHA
30.03.2017 - 13:11Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Terizoğlu Yerleşkesinde yeni açılan Araç Bakım Onarım Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e incelemeler sırasında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Genel Sekreter Sami Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Yücel, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Gökçeada Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil eşlik etti.

İncelemelerin ardından Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Sinan Karabulgu araç bakım onarım atölyesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Araç yıkama, depo, ofis ve bakım onarım kısmı olmak üzere dört birimden oluşan Araç Bakım Onarım Atölyesinde araç yıkama bölümü, basınçlı yıkama, köpükleme ve iç temizlik için modern olarak hazırlandı. Bakım onarım bölümünde ise 1 adet 4000 kilo kapasiteli lift ve taşıt bakım onarımı için gerekli olan tüm makine ve teçhizat mevcuttur. Taşıtların lastik, rot balans ayarı ve kaporta bakım onarımı hariç motor, şanzıman, diferansiyel başta olmak üzere tüm mekanik ve elektrik elektronik bakım onarımları atölyede yapılacak. Bu işler için atölyede bir motor ustası ve bir oto elektrikçisi çalışıyor. ÇOMÜ’ye ait otomobil, pikap, panelvan, traktör, minübüs, midibüs ve otobüs olmak üzere mevcut 42 adet taşıtın tamamının bakım onarımları atölyede gerçekleştirilecek’’

CANAKKALE / DHA
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ'de Araç Bakım Onarım Atölyesi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ'de Araç Bakım Onarım Atölyesi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı