İZMİR HABERLERİ KONAK HABERLERİ

'Çizgilerle Türkan Saylan' adlı karikatür sergisi açıldı

DHA
06.04.2018 - 10:52Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE'nin yanı sıra uluslararası arenada sağlık üzerine yaptığı çalışmaların yanı sıra kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile özellikle kız çocuklarının eğitim görmesinde büyük emek sarf eden Prof. Dr. Türkan Saylan'ın anısına düzenlenen 'Çizgilerle Türkan Saylan' adlı karikatür sergisi Konak Belediyesi'nin Alsancak'taki Neşe ve Karikatür Müzesi'nde açıldı.

Sergide Melike Belkıs Aydın'ın yazdığı, çizim ve tasarımının ise İpek Okyar tarafından yapılan Türkan Saylan kitabından Aslı Solmaz'ın uyarladığı eserler yer aldı. Solmaz tarafından üç boyutlu olarak oluşturulan sergi 12 Mayıs'a kadar ziyaretçilere açık olacak. Sergi açılışına Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kaya, üyeler ile Karşıyaka ve Foça ÇYDD Eğitim Evleri'nden çocuklar ve eğitmenler katıldı. Pekdaş, "Türkan Saylan iyi bir doktor olmasının yanı sıra kızlar okusun, evde oturmasın, iş sahibi olsunlar diye projeler gerçekleştiren bir kişiydi. Bu düşünceyle yola çıkıp Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ni kurdu. Bu dernekle de Cumhuriyet'i koruyan, geliştiren başka insanlara karşı sorumluluk duyan, bireylerin ve yurttaşların yetişmesi için mücadele ediyor. Biz de Türkan Saylan'ı çok seviyoruz. Onun bu mücadelesini sürdürmek için el ele kol kola dayanışma içinde çalışıyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Konak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Konak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Çizgilerle Türkan Saylan' adlı karikatür sergisi açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı