ARDAHAN HABERLERİ

Çıldır’da Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi

IHA
28.10.2015 - 14:56Son Güncelleme :

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TERÖRÜ LANETLEDİ

IHA

Çıldır Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan sağlık çalışanları ülkeyi kana bulayan terör olaylarını lanetledi.
Çıldır Toplum Sağlığı Merkezi önünde sağlık çalışanları ile birlikte basın açıklaması yapan Sağlık Grup Başkanı Dr. Hakan Kara “ Terör örgütü Pkk’nın sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yapmış olduğu hain saldırıları sonucu Diyarbakır’da aile hekimi Dr. Abdullah Biroğul, sağlık memuru Eyüp Ergen ve Şırnak’ta ise ambulans şoförü Şeyhmus Dursun hayatını kaybetmişti. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşlarımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez.
Bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastederek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.
Unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevabı, en büyük mücadeleyi, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Çıldır’da Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çıldır’da Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı