İZMİR HABERLERİ

Çiğli’de Cumhuriyet Coşkusu

IHA
29.10.2015 - 12:58Son Güncelleme :

CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ÇİĞLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ BU YIL DA BÜYÜK COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen cumhuriyet yürüyüşü bu yıl da büyük coşkuyla gerçekleşti.İzmir Büyükşehir belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da aralarında bulunduğu coşkulu kalabalık ellerinde meşalelerle belediye binası önünden Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
Çiğli Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda meşaleler eşliğinde düzenlenen cumhuriyet yürüyüşüne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, CHP Çiğli İlçe Başkanı Selim Utku Gümrükçü, meclis üyeleri, partililer, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve coşkulu halk kitlesi katıldı. Yürüyüş saat 18:30’da belediye binası önünden başladı. Coşkulu kalabalık önce güvercin uçurdu, ardından ellerinde dev Türk bayrağı ve meşalelerle Anadolu Caddesi üzerinden Çiğli Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
ALKIŞLAR VE SLOGANLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜYÜŞ
Sloganlar eşliğinde Çiğli Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen kalabalığa çevre esnafı ve halk da alkış tuttu, ıslık ve sloganlarla destek verdi. Çiğli’nin her zaman Cumhuriyet’e sahip çıktığını belirten Başkan Arslan, yaptığı konuşmada, “Çiğli demokrasinin beşiğidir. Çiğli, çağdaş, aydın demokrat bir kenttir. Yıllardır sloganımız ‘Çiğli cumhuriyeti seviyor’. Cumhuriyeti korumak adına efor sarf ediyoruz. Cumhuriyet bayramımızda Çiğli’yi bayraklarla donattık. 5 bin bayrağı halkımıza dağıttık. Amacımız bu coşkuyu had safhaya çıkarmaktı ve bu oldu” dedi.
“ATAMIZI UNUTTURMAYACAĞIZ”
Alkışlar eşliğinde konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 4 milyon 300 bin nüfusu ile İzmir’in her zaman Atatürk’e bağlı olduğunu söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Cumhuriyet bayramı, ülkemizin kuruluşu ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yıl dönümü. Her 29 Ekim’i coşku ile kutluyoruz. İzmirliler bayramlarda balkonlarına Atatürk posteri ve Türk bayrağı asıyorlar diye laf söylüyorlar. Biz övünç, kıvanç ve minnet duygusuyla ulu önder Atatürk ve bayrağımızı her zaman her yerde asacağız. Bu ülkenin nasıl kurulduğunu ve ulu önderin verdiği mücadeleyi iyi biliyoruz. Atamızı kimseye unutturmayacağız. Atatürk’ün İzmirlileri sevdiği kadar İzmirliler de Atatürk’ü seviyor” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çiğli’de Cumhuriyet Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiğli’de Cumhuriyet Coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı