İZMİR HABERLERİ

Çiğli Belediyesi Aşure Dağıttı

IHA
28.10.2015 - 12:14Son Güncelleme :

ÇİĞLİ BELEDİYESİ, MUHARREM AYI NEDENİYLE VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI.

IHA

Çiğli Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle ilçede vatandaşlara aşure dağıttı.
Çiğli Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenledi. Belediye önü ve Kasaplar Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerde vatandaşlara aşure dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, CHP İlçe Başkanı Selim Utku Gümrükçü de aşure dağıttı. Etkinliğe ayrıca, ilçe kadın kolları, meclis üyeleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katılım gösterdi.
Her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayında aşure dağıttıklarını belirten Başkan Hasan Arslan, Muharrem ayının barış ve huzur getirmesini diledi. Aşurenin dayanışma ruhunu canlandırdığını belirten Başkan Arslan, "Hoşgörü ayı olan Muharrem ayında iki noktada aşure dağıttık. Halkımız da çok yoğun ilgi gösterdi. Dayanışma ve paylaşma ruhunun ön plana çıktığı muharrem ayının barış ve hoşgörü getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çiğli Belediyesi Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiğli Belediyesi Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı