ANKARA HABERLERİ

CHP'li Yılmaz: Gülen'in iadesi konusunda yakın veya orta vadede bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor

DHA
21.03.2017 - 13:48Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

 Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Fetullah Gülen'in iadesi konusunda ABD'nin yeni yönetiminin, eski yönetiminden farklı düşünmediğini savunarak, "Yakın veya orta vadede bizim gördüğümüz kadarıyla iade konusunda bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Yılmaz, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ABD'ye yaptıkları ziyarete ilişkin bilgi verdi. CHP'li Yılmaz; Beyaz Saray, Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve kongrede temaslarda bulunduklarını, düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirterek, üç kritik konuda vardıkları kanıyı açıkladı. CHP'li Yılmaz, "Fetullah Gülen'in iadesi konusunda yeni yönetim eskisinden çok farklı bir çizgide bulunmuyor, Bunu hukuki bir mesele olarak görüyorlar,. Yakın veya orta vadede bizim gördüğümüz kadarıyla iade konusunda bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor. Partimizin görüşü sorulduğunda ise biz de iadesinin gerçekleşmesini ve darbe girişiminde bütün karanlık noktaların aydınlatılması gerektiğini düşündüğümüzü belirttik" diye konuştu.

"PYD KORUMACILIĞINDAN ABD YÖNETİMİNİN KOLAY KOLAY VAZGEÇMEYECEĞİNE ŞAHİT OLDUK"

ABD'nin yeni yönetiminin, Suriye'de PYD ile birlikte hareket etmeye devam edeceği görüşüne vardıklarını söyleyen CHP'li Yılmaz, "Yeni yönetimin PYD ile ilişkilerde farklı bir çizgiye kayıp kaymayacağını sorguladık. Yeni yönetimin de eski yönetim gibi PYD ile birlikte çalışmak, birlikte iş tutmak istiyorlar Suriye'de. PYD korumacılığından ABD yönetiminin kolay kolay vazgeçmeyeceğini gördük ve şahit olduk" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Salıcı ise ABD'nin çeşitli şehirlerinde, Türk vatandaşlarıyla bir araya geldiklerini kaydederek, "Türkiye'nin Amerika ve Avrupa ülkeleriyle yaşamış olduğu gerilimin orada yaşayan vatandaşlarımıza birebir sirayet etmesinden dolayı gerginlik var. Referandum süreciyle ilgili elimizden gelen çabayı veriyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Yılmaz: Gülen'in iadesi konusunda yakın veya orta vadede bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Mart 2017 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Yılmaz: Gülen'in iadesi konusunda yakın veya orta vadede bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı