İZMİR HABERLERİ

CHP'li Sertel tutuklu öğrencileri ziyaret edecek

DHA
30.04.2017 - 11:07Son Güncelleme :
DHA

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde referandum sonuçlarını protesto ettikleri için tutuklanan öğrencileri ziyaret edecek.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Adalet Bakanlığı'ndan aldığı özel izinle Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Kazım Kızıl, öğrenciler Doğan Barış Halidi, Baran Bozdaş ve Hasan Benli'yi ziyaret edecek. Sertel, şunları söyledi:

“Sadece ülkemizdeki insanların değil birçok ülkenin de şaibeli gördüğü referandum sonuçlarını protesto eden 19 kişiden öğrenci ve gazetecilerden oluşan 7'si önce gözaltına alındı sonra tutuklandı. Protesto haklarını kullanan bu gençlerin tutuklanması başlı başına yanlışken, cezaevinde de kötü muameleye maruz kaldıkları yönünde iddialar var. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde gençlerimizi ziyaret ederek, hem moral vermeye çalışacağım hem de kötü muamele iddialarını birinci ağızdan dinleyeceğim."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

NE OLMUŞTU?

Referandum sonucunu protesto amacıyla İzmir'deki eylemlere katılan 17 üniversiteli ve 2 gazeteci darp edilerek gözaltına alındıktan sonra, Emine Akbaba, Doğan Barış Halidi, Baran Bozdaş, Ezgi Toker, Enise İlin, Ecem Selen ile Gazeteci Kazım Kızıl tutuklanmıştı. Eylemde gözaltına alınanlar 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet etmekle suçlanırken, tutuklanan 7 kişi ise “Cumhurbaşkanına hakaret etmekö ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle" suçlanıyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP'li Sertel tutuklu öğrencileri ziyaret edecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Sertel tutuklu öğrencileri ziyaret edecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı