UŞAK HABERLERİ

CHP'den iktidara başkanlık eleştirisi

DHA
31.03.2016 - 11:52Son Güncelleme :
DHA

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Türkiye'nin artan terör olaylarının yanı sıra pek çok sorunu olduğunu belirterek, iktidar partisinin böyle bir ortamda başkanlık sistemini tartıştığını söyledi.

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan ve partililer, Uşak Barosu Başkanı Baki Kantar'ı makamında ziyaret etti. Ülke ve kent gündemiyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette konuşan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, "Ülkemizde adalete çok fazla ihtiyacımız var. Her geçen gün adaletsizlikler ortaya çıkıyor ve ülkemizin demokrasi bazında kan kaybetmesine neden oluyor. CHP olarak bağımsız hukuk devletinin baki olması için mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi. Son dönemde ortaya atılan başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Karaoba, "Memleket adeta yangın yerine dönmüş, iktidar partisi ortaya Başkanlık sistemi tartışmasını atmış. Türkiye'nin öncelikli sorunu, artan terör olaylarının sonlanması, ekonomideki kötü gidişat ve adaletteki sorunlardır. Başkanlık sistemi, böyle bir ortamda gündeme dahi gelmemelidir" diye konuştu.

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden CHP'den iktidara başkanlık eleştirisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'den iktidara başkanlık eleştirisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı