Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP İstanbul’da her okulda avukat bekletecek

  Sefa ÖZKAYA/İSTANBUL
  04.12.2013 - 11:02 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, şaibesiz ve şeffaf bir seçim yaşanması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Seçim günü sandıkların bulunduğu her okulda bir avukat görevlendireceğiz ve hukuksal konulara anında müdahale edeceğiz” dedi.

  Salıcı, CHP Genel Merkezi’nin ilçe seçim kurullarında sayım zamanı yaşanan ani elektrik kesintilerine engel olmak için kesintisiz güç kaynaklarının bulundurulması için bir çalışma yaptığını söyledi. Salıcı, Yüksek Seçim Kurulu’nun yapılan başvuruyu kabul etmesi halinde İstanbul’daki seçim kurullarının ihtiyacını kendilerinin karşılayacağını belirterek şunları söyledi:
  Seçim bitene kadar elektrik kesilmesi veya başka nedenlerle güç kesilmesine karşı biz CHP İstanbul olarak her seçim kurulunun kesintisiz güç kaynağını sağlamaya hazırız. Ne kadar süre gerekiyorsa o kadar süre için bunların finansmanını karşılayıp oralarda bulundurabiliriz.

  HER SANDIKTA İKİ CHP’Lİ

  2011 Seçimleri’nde İstanbul’da 32 bin 145 sandık vardı. Bizler her sandıkta iki CHP’liyi bulundurmak üzere eğitimlere başladık. En zayıf olduğumuz mahalleler başta olmak üzere bu kişileri seçimler için eğitiyoruz. Kimin hangi sandıkta görev alacağı bile. Şimdiden mazereti olacakları da belirliyoruz ki yerleri eksik kalmasın.

  SANDIĞINA SAHİP ÇIK

  Kısa bir süre sosyal medyada “Sandığına sahip çık” kampanyası başlatacağız. Burada CHP’li olsun olmasın herkese seçim ile ilgili bilgiler verilecek. Orada eğitim alanlar da seçim günü sandıklarda bulunabilecek ve böylece her sandıkta ikiden fazla kişi bulunabilecek. Ayrıca Levent’teki İl Merkezi’nde de sandıklardan gelecek ıslak imzalı seçim tutanaklarını bilgisayara geçirecek bir yazılımı hazırladık.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı