Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP İstanbul’da her okulda avukat bekletecek

  04 Aralık 2013 - 11:02Son Güncelleme : 04 Aralık 2013 - 11:00

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, şaibesiz ve şeffaf bir seçim yaşanması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Seçim günü sandıkların bulunduğu her okulda bir avukat görevlendireceğiz ve hukuksal konulara anında müdahale edeceğiz” dedi.

  Salıcı, CHP Genel Merkezi’nin ilçe seçim kurullarında sayım zamanı yaşanan ani elektrik kesintilerine engel olmak için kesintisiz güç kaynaklarının bulundurulması için bir çalışma yaptığını söyledi. Salıcı, Yüksek Seçim Kurulu’nun yapılan başvuruyu kabul etmesi halinde İstanbul’daki seçim kurullarının ihtiyacını kendilerinin karşılayacağını belirterek şunları söyledi:
  Seçim bitene kadar elektrik kesilmesi veya başka nedenlerle güç kesilmesine karşı biz CHP İstanbul olarak her seçim kurulunun kesintisiz güç kaynağını sağlamaya hazırız. Ne kadar süre gerekiyorsa o kadar süre için bunların finansmanını karşılayıp oralarda bulundurabiliriz.

  HER SANDIKTA İKİ CHP’Lİ

  2011 Seçimleri’nde İstanbul’da 32 bin 145 sandık vardı. Bizler her sandıkta iki CHP’liyi bulundurmak üzere eğitimlere başladık. En zayıf olduğumuz mahalleler başta olmak üzere bu kişileri seçimler için eğitiyoruz. Kimin hangi sandıkta görev alacağı bile. Şimdiden mazereti olacakları da belirliyoruz ki yerleri eksik kalmasın.

  SANDIĞINA SAHİP ÇIK

  Kısa bir süre sosyal medyada “Sandığına sahip çık” kampanyası başlatacağız. Burada CHP’li olsun olmasın herkese seçim ile ilgili bilgiler verilecek. Orada eğitim alanlar da seçim günü sandıklarda bulunabilecek ve böylece her sandıkta ikiden fazla kişi bulunabilecek. Ayrıca Levent’teki İl Merkezi’nde de sandıklardan gelecek ıslak imzalı seçim tutanaklarını bilgisayara geçirecek bir yazılımı hazırladık.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 9 Yorum }
  • halil duru 4.12.2013 14:10:45
   Sayin Baskan, Ozellikle Izmir, Antalya , Ankara ve Istanbula dikkat edin. Son donemlerde hangi sehirlerden bu sehirlere goc vardir.
  • ibrahim kurt 4.12.2013 13:49:40
   Türkiye de adil ve adaletli bir secim şimdiki hakimler asla ve asla yapılamaz, ithal Hakim getirilmeli aksi halde secim tarihe demokrasi adına kara bir leke olarak geçme ihtimalı var.
  • hakkı küçük 4.12.2013 13:29:52
   Asıl Ankara seçimleri için avukat ve hukukçu gerekli. malumdur ki Melih Gökçek kazanmak için her şeyi yapabilecek karakterde birisidir. Geçen seçimdeki oylar sayılırken elektrik kesintisi tesadüf müydü acaba?
  • nikola tesla 4.12.2013 12:59:38
   Önceki seçimlerde de sandık başında partililer vardı, ne oldu? Asıl sayımlarda ve taşınmasında birileri olmalı. Beyoğlu'nda 500 oy önceyken bir anda nasıl 3.000 oy geriye düştüklerini incelesinler önce.
  • murat kumcu 4.12.2013 12:41:16
   Aferin size. Oylarımıza sizde bizde sahip çıkalım. Şu fazladan basılan oy pusulaları ile ilgili de bir çalışma yapsanız.
  • halit koca 4.12.2013 12:26:04
   yaa başkan olmayan oyları nasıl koruyacaksınız???:))))))))))
   
  HaberlerPokemon GoGuetemalaPokemon Go cinayetiKöprüaskerHarp OkuluKuleli