KAYSERİ HABERLERİ

CHP İl Başkanı Keskin " Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşatılması herkesin ortak paydasıdır"

DHA
27.10.2017 - 15:01Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin 29 Ekim Cumhuriyet’in ilanın 94. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

İl Başkanı Keskin açıklamasında; “Bugün, imkansız gibi görünen bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetimizin ilanının 94. Yıldönümünü aziz şehitlerimizin acılarını ve kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını yüreğimizde hissediyor, bu kahramanlıkların neticesi olarak her türlü yıpratma ve geriletme çabalarına rağmen Türkiye Cumhuriyeti`nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz.  Büyük Türk Milleti, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek  onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılması gerektiğini bilmektedir. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz her zaman Cumhuriyeti korumuştur ve korumaya devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Atatürk‘ün önderliğinde Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza dek yaşatılması herkesin vazgeçilmez ortak paydasıdır. Cumhuriyet, her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. Bugün özgürce yaşıyorsak, dinimizin gereklerini özgürce yerine getirebiliyorsak tüm bunları Cumhuriyet’e ve dolayısıyla Atatürk’e borçluyuz. 94 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi şimdi ise görev bizlere düşmektedir. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı sorumluluğumuz vardır. Bu ağır, ancak bir o kadar da gurur verici sorumluluğun gereklerini Türk Milleti yerine getirmekle yükümlüdür ve getireceğine inancımız tamdır. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür. Bugün bizim özgür, demokratik bireylere dönüştüğümüz gündür. İnanıyoruz ki; Ülkemiz çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, insanımız bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer bütün alanlarda büyük bir mesafe kat edecek, elde edilen bu başarılarla Cumhuriyetimizi hep birlikte taçlandıracağız." dedi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CHP İl Başkanı Keskin " Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşatılması herkesin ortak paydasıdır" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı