İZMİR HABERLERİ

CHP Bergama'dan devlet yöneticileri hakkında suç duyurusu

DHA
29.03.2016 - 20:11Son Güncelleme :
DHA

CHP Bergama İlçe Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı devlet yöneticileri hakkında 'Terör örgütüne yardım ve yataklık' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.
CHP'liler suç duyurusu öncesi Bergama Adliyesi önünde toplandı. Topluluk adına CHP Bergama İlçe Başkanı Ayşe Demirci Şimşek, açıklama yaptı. Şimşek, "Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. 'Çözüm Süreci' adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir. Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP'li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri 'Terör örgütüne yardım ve yataklık' suçunu oluşturmaktadır. Bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında "Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık" suçundan bugün suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.
Açıklamanın ardından Şimşek, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. CHP İzmir İl yöneticileri Salih Özçifçi ve Esin Doğan Metin de gruba destek verdi.

Cevdet ŞEN / BERGAMA (İzmir), (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP Bergama'dan devlet yöneticileri hakkında suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 20 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Bergama'dan devlet yöneticileri hakkında suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı