Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Cezaevi duvarından doğan’ o çocuk şimdi üstün zekâlı sınıfında öğrenci

  Oya ARMUTÇU ANKARA
  29.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal Özel Tip Cezaevi’nde, duvar delip ilişkiye giren Balkan Kardeşler davası sanıklarından Seylan Çördük ile PKK itirafçısı Kadriye Kübra Sevgi’nin, Bayrampaşa Cezaevi Hastanesi’nde doğan erkek çocuklarının Almanya’da üstün zekalılar okuluna gittiği ortaya çıktı

  Basına da yansıdı

  Cezaevindeki ilişki Sevgi’nin hamile olduğunun anlaşılmasıyla ortaya çıkmıştı. Soruşturma sonrasında Sevgi’nin, yan koğuşta kalan Çördük ile cezaevi koridorlarında görüşe giderken karşılaştıkları, selamlaşmayla başlayan ilişkinin aşka dönüştüğü belirlendi. İkilinin, cezaevi duvarında açtıkları delik vasıtasıyla cinsel ilişkiye girdikleri ve Sevgi’nin bu yolla hamile kaldığı, Mart 2003’te basına yansımıştı. Evli olan Sevgi’nin boşanarak Çördük ile evleneceği iddia edilmişti. Sevgi, 23 Nisan 2003’te bir erkek çocuğu dünyaya getirmişti. 

  DÜNYADAN CEZAEVİNDE AİLE ODASI UYGULAMALARI

  Baba Çördük, halen Yozgat Cezaevi’nde hükümlü olarak bulunuyor. Doğumdan bir süre sonra tahliye olan Sevgi’nin boşanmadığı ve yurt dışında yaşadığı bildirildi.

  ‘Cezaevi duvarından doğan’ o çocuk şimdi üstün zekâlı sınıfında öğrenci AİLE ODASININ DA BİR SINIRI OLACAK

  Velayet babaannede

  Çördük’ün avukatı Bilal Kalaycı, çocuğun velayetinin babaannesinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  Almanya’da  yaşıyor

  “Cezaevinde doğan bebek, babaannesi ile Almanya’da yaşıyor. Üstün zekalı olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle Almanya’da üstün zekalıların okuduğu bir devlet okuluna gidiyor. E.M cezaevinde doğmuştu. Baba cezaevinde olduğu için çocuğu ile görüşemiyor. Annenin de çocuk ile ilişkisi bulunmuyor.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı