İZMİR HABERLERİ ÇEŞME HABERLERİ

ÇEŞKA El İşleri Atölyesi açıldı

DHA
04.03.2018 - 16:19Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Çeşme ilçesinde girişimci kadınların kurduğu ÇEŞKA, Anne Mutfağı'ndan sonra el işleri atölyesini de faaliyete geçirdi.

Çeşme Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (ÇEŞKA), Terziler Sokağı olarak adlandırılan sokakta geçtiğimiz yıl açtığı Anne Mutfağı'nın ardından, bitişiğindeki boş işyerini de kiralayarak, el işleri atölyesi olarak faaliyete geçirdi. ÇEŞKA üyesi girişimci kadınlar, el işleri atölyesinde ilk siparişlerini de Çeşme Belediyesi'nden alarak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, Çeşme Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç'ın mesajını taşıyan hediyeler için kese üretti. ÇEŞKA üyeleri adına bir açıklama yapan ÇEŞKA Yönetim Kurulu Üyesi Gül İffet Acar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, Kültürpark'ta 8-11 Mart arasında düzenlediği İzmir Kadın Emeği'ni Değerlendirme Fuarı'nda stant açacaklarını belirterek, "Çeşme Belediyesi, Çeşme Kent Konseyi Kadın Meclisi ve ÇEŞKA olarak birlikte stant açacağız. Stantta, ÇEŞKA'nın el işleri ürünleri ve ev işi yiyecekleri de satışa sunulacak. Ayrıca yine ÇEŞKA olarak, geleneksel el sanatlarımızdan olan ebrunun yapılışını uygulamalı olarak gösterip satışını yapacağız" diye konuştu. ÇEŞKA'nın 73 üyesi olduğunu, yaklaşık yarısının yiyecek, diğer yarısının da el işleri üretimi yaptığını ifade eden Gül İffet Acar, "El işleri üreten arkadaşlarımız, üretimlerini evlerde yaparak, çeşitli yerlerde açılan stantlarda satışa sunuyorlardı. El işleri üretim atölyemiz faaliyete girince, ortaklaşa üretim yapma imkanına kavuştuk. Önümüzdeki dönemde gelecek siparişleri daha rahat karşılayabileceğiz. Atölyemizde satış için teşhir alanı da düzenleyeceğiz. Atölyemizin tabelasını, bir üyemiz mozaikten hazırlıyor. Yakında onu da asacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çeşme haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çeşme haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇEŞKA El İşleri Atölyesi açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı