BURSA HABERLERİ

Cerrahlı üreticiye destek

DHA
30.03.2017 - 12:48Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA) – BURSA Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal kalkınmada da kentin önünü açma hedefiyle üreticiyi destekleyen hizmetlerine, İnegöl İlçesi Cerrah’ta yapılan ürün toplama merkezi ile bir yenisi daha eklendi.

Bütünşehir yasasının ardından Bursa’nın 17 ilçesi 1076 mahallesinde yatırımlarını hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimden göçün önlenmesi ve üretimin artması için hizmetlerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, üreticiyi destekleyen hizmetleri kapsamında İnegöl İlçesi’ne kazandırılan Cerrah Ürün Toplama Merkezi’nde incelemelerde bulundu.Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçede çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Altepe, “Tüm bölgelerde üreticiyi destekleyecek tesisler yapmaya devam ediyoruz. Ürün toplama merkezleri de bunların en önemlilerindendir” dedi.

7 AYRI BÖLÜMÜrünlerin bir merkezde toplanıp buradan pazarlanmasının üreticinin daha kârlı ve sağlıklı satış yapabilmesini aynı zamanda da daha güçlü alıcılara ulaşabilmesini sağladığını belirten Başkan Altepe, “İnegöl Cerrah’ta yapılan ürün toplama merkezi, burada sebze ve meyve üreticilerine hizmet edecek. Yaklaşık 2300 metrekare alanda yapılan tesis, 500 metrekare kapalı alanda 7 ayrı bölüm olarak ürünleri depolama şansı sunuyor. İdari bölümün de yer aldığı tesis, yaklaşık 900 bin TL’ye mal oldu. Tesis, artık kullanıma hazır ve inşallah tüm Cerrah bölgesindeki ürünlerin toplandığı ve pazarlandığı önemli bir merkez olacak” diye konuştu.Başkan Altepe, üreticiye katkı sağlamak amacıyla oluşturulan tesis ve tüm diğer kırsal hizmetlerle kırsal kesimde çiftçinin yüzünün gülmesini ve kırsaldan göçün önlenmesini istediklerini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Cerrahlı üreticiye destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cerrahlı üreticiye destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı