ARTVİN HABERLERİ

Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti

AA / Meltem Yılmaz
26.02.2016 - 18:06Son Güncelleme :

- Artvin Orman Bölge Müdürlüğü: -"17 Şubat'ta Cerattepe mevkisinde yapılan yer teslimine ilişkin haberde yer alan 'Orman Genel Müdürümüz bize ilk gün kamuoyuna açıklamamızı söyledi ama Vali Bey'in talimatı nedeniyle kağıt üzerinde yapılan yer tahsisi işlemini kamuoyuna açıklamadık' gibi ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır"

Cerattepede yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti
AA / Meltem Yılmaz

ARTVİN (AA) - Artvin Orman Bölge Müdürlüğü, "17 Şubat'ta Cerattepe mevkisinde yapılan yer teslimine ilişkin haberde yer alan 'Orman Genel Müdürümüz bize ilk gün kamuoyuna açıklamamızı söyledi ama Vali Bey'in talimatı nedeniyle kağıt üzerinde yapılan yer tahsisi işlemini kamuoyuna açıklamadık' gibi ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır" bilgisini verdi.
Müdürlüğün internet sitesinde yer alan açıklamada, dün yaygın ve yerel basın ile sosyal medyaya servis edilen haberde, Artvin Orman Bölge Müdürü Mehmet Ecevit'e isnat edilen gerçek dışı ifadelere yer verildiği belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"17 Şubat'ta Cerattepe mevkisinde yapılan yer teslimine ilişkin söz konusu haberde yer alan 'Orman Genel Müdürümüz bize ilk gün kamuoyuna açıklamamızı söyledi ama Vali Bey'in talimatı nedeniyle kağıt üzerinde yapılan yer tahsisi işlemini kamuoyuna açıklamadık' gibi ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla asılsız beyanlar içeren bu haberi tekzip eder, gerçek dışı iddialarla haber yapılması anlayışından vazgeçilmesini temenni ederiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Artvin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Artvin ilinden Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 18 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı