Gündem Haberleri

  Cep telefonuna isabet eden kurşun çeteyi yakalattı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  06.06.2017 - 17:06 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da , tarihi eser kaçakçılığından, ihaleye fesat karıştırmaya, adam kaçırmadan,  silahlı saldırıya çok sayıda olayın faili olan 38 çete üyesi gözaltına alındı. Operasyon Esenyurt'ta bir inşaat firmasına yapılan silahlı saldırının soruşturulmasıyla başladı. Saldırıda kurşunlar cep telefonu ve cebindeki paralara isabet edince firma sahibi ölümden döndü.

  Esenyurt’ta haraç vermeyi reddeden bir inşaat firmasının sahibine silahlı saldırı düzenlendi. Kurşun, cep telefonu ve cebindeki paralara isabet edince, işadamı ölümden döndü. 

  Cep telefonuna isabet eden kurşun çeteyi yakalattı

  Ölümden kıl payı kurtulan firma sahibine saldırıyla ilgili polis araştırma başlattı. Yapılan çalışmalarda saldırıyı S.Y’nin elebaşılığını yaptığı bir suç örgütünün gerçekleştirdiği belirlendi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin teknik ve fiziki takip çalışmalarında çetenin, işadamından haraç olarak 1 milyon lira istediğini belirledi. 

  Cep telefonuna isabet eden kurşun çeteyi yakalattı

  Araştırmalar sürerken çetenin, tarihi eser kaçakçılığından, ihaleye fesat karıştırmaya, adam kaçırmadan,  silahlı saldırıya çok sayıda olaya karıştığı anlaşıldı. 26 Mayıs 2017 günü çeteye operasyon düzenlendi.  Baskınlarda 38 çete üyesi gözaltına alındı. Aramalarda 8 tabanca, 2 av tüfeği, 333 adet mermi ve 1 milyon lira değerinde zorla imzalatılmış 29 ayrı senet ve 6 çek ele geçirildi. Soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı