Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cengiz Özyalçın: 'Oyuncuları ben mi sakatladım?'

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ile Galatasaray İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Galatasaray İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Eskişehirspor karşısında alınan 4-3'lük mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu. Sözlerine "Şehit haberleriyle sarsıldık" diyerek başlayan Özyalçın şöyle konuştu:

'GALATASARAYLILARDAN ÖZÜR DİLİYORUM'
"Bugünkü sonuç için bir şey söylemek isterim. Birincisi tüm Galatasaraylılardan özür diliyorum. İkincisi Eskişehirspor'a da bugünkü güzel oyunlarından ve de bu kadar güzel oynamalarına rağmen ligdeki konumlarının kendileriyle eşdeğer olmadığını söylemek isterim. Bunun dışında bir şey dikkatimi çekti ; bizim puan kaybettiğimiz maçlar genellikle ligin dip sıralarında yer almış takımlar. Eskişehirspor kendi sahasında 4 maç yapacak. Önümüzdeki hafta deplasmandalar. Sevgili başkanla oturup konuştuk. Soru sordum maç öncesi değerlendirmeler yaptık. Maç sonrası değerlendirmeler yaptık. Tabi bir Galatasaraylı olarak Galatasaray'ın bugünkü sonucunda memnun olmamı beklemesinler. O nedenle ben tekrar söylüyorum tüm Galatasaray taraftarlarımıza, Galatasaray'a sevgi dolu yüreklerini bağlamış kişilere bir yönetici olarak ne söyleyebilirim sadece özrümü söylemek isterim."

Cengiz Özyalçın bir basın mensubunun sorusuna soru ile karşılık vererek şu ifadeleri kullandı:

'TAKIMIN FORVETİ YOK'
"Sence Galatasaray'ın yönetimi ile ilgili eksiklik nedir? Taşın altına elini koymak mı? Galatasaray'ı UEFA kriterlerine karşı mücadele edip düzlüğe çıkarmak mı hata. Değil. Bir kulp aramak için söylemiyorum. Galatasaray'ın takımı 6 tane 7 tane eksikten oluşuyor bugün. Takımın iskeleti yok. Omurgası eksik. Ama sırtında taşıyacakları bir Galatasaray forması var. Ben onun ayrıcalığını düşünüyorum. Sıkıntım bu. Olabilir, biri gider öbürü gelebilir. Eksik olabilir. Sabri yok, Sneijder yok, Selçuk yok, Hamit kronik, Burak zaten gitmiş. Takımın forveti yok. Neyle gol atacak. 3 tane gol atıyor Eskişehir'de."

'BEN Mİ SAKATLADIM?'
Özyalçın, bir basın mensubunun  "Yönetimin hatası yok mu?" şeklindeki sorusu üzerine, "Ben mi sakatladım? Kim sakatladı? Ulusal maçta sakatlandı Sneijder. Sen nasıl gazetecisin bağışla beni. Ulusal milli maçta sakatlanan Hakan'ı ben mi sakatladım? Hakan yok. Takımın orta direği yok. Orta sahasında iki tane adam yok. Ama ben bütün bunlara mazeret ve kılıf aramıyorum. Önce sevgili Eskişehirspor'u tebrik ediyorum ve Galatasaray'ın bütün bu sıkıntılara rağmen bugünkü sonuç için bütün Galatasaraylılardan özür diliyorum" diye konuştu.


İlişkili Haberler