KAYSERİ HABERLERİ

Cenevre’de Kingsmans AB Şeker Konferansına Kayseri Şeker, Üst Düzeyde Katılım Sağlayıp Türk Şeker Sektörü İle İlgili Tebliğ Sundu

IHA
21.04.2015 - 09:17 |Son Güncelleme :

AVRUPA ŞEKER ENDÜSTRİSİNİN KALP ATIŞI KONUMUNDA 10 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR ETKİNLİĞİNİ SÜRDÜREN VE CENEVRE’DE DÜZENLENEN KİNGSMAN KONFERANSLARINA KAYSERİ ŞEKER ÜST DÜZEYDE KATILIMLA TÜRKİYE’DE VE KAYSERİ’DE ŞEKER SEKTÖRÜ HAKKINDA SUNUM YAPILMASINI SAĞLADI.

IHA

Avrupa şeker endüstrisinin kalp atışı konumunda 10 yılı aşkın bir süredir etkinliğini sürdüren ve Cenevre’de düzenlenen Kingsman Konferanslarına Kayseri Şeker üst düzeyde katılımla Türkiye’de ve Kayseri’de Şeker Sektörü hakkında sunum yapılmasını sağladı.
Şeker sektöründe üretici, satıcı ve alıcı 230 kişi ve kurumun davet edildiği konferansta Avrupa Komisyonu Tarım ve Kırsal Kalkınma Başkanı Martin van Driel, Avrupa Şeker Rafinerileri Birliği İcra Direktörü Laura Girol, Uluslararası Şeker Örgütü İcra Direktörü Jose Orive, Fransız Pancar Yetiştiricileri Derneği İcra Kurulu Başkanı Alain Jeanroy, ProSunergy Kurucusu Patrick Chatenay, DENREES AB Ticaret Müdürü Cyril Moine ve Martin Todd, Robert Guichard, Patrick Dekan, Valerie Vercammen, Jonathan Kingsman, David Elward, Maxime Puget, Tim Worledge gibi Avrupa’da şeker hakkında söz sahibi olan Kurum ve Kuruluşlardan 15 temsilci tebliğ sundu. Konferansa Ülkemiz adına davet edilen ve tebliğ sunan tek kuruluş Kayseri Şeker oldu.
İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Kingsmans AB Şeker Konferansına, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Genel Müdür yardımcıları Tayfun Öner, Bilal Karaköse ve Prof. Dr. Mahmut Özdevecioğlu katıldı.
Konferansta, ayrıca 2017 yılında beklenen AB pazarı serbestleşme ışığında AB’nin kesinlikle reform sonrası bir dünya oyuncusu olarak öneminin artacağına dikkat çekilirken, dünya pazarının AB kota kaldırılmasına etkisi, Dünya pazarında rekabetin nasıl olacağı, AB şeker üretimindeki kararlılık, şeker şirketlerin verimliliğini artırmak için yapılan yatırımlar ve yaklaşan 2017 trendinin etkileri konularında sunumlar yapıldı.
Şeker Konferansına Kayseri Şeker adına katılan Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kayseri Pancar Kooperatifi Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Özdevecioğlu tarafından “Türkiye’de ve Kayseri’de şeker sektörü” konulu tebliğ sunuldu.
Prof. Dr. Mahmut Özdevecioğlu sunumunda; Türkiye’de şeker politikası, Türkiye’de şeker üretimi ve kotalar, şeker sektörünün tarihsel gelişimi, Şeker pancarı üretimi, Türkiye’de şeker ve şeker pancarı fiyatları, 2017 AB şeker kotalarının kalkmasının Türkiye’ye etkileri ve yapılması gerekenler, Türkiye’de şeker fabrikalarının özelleştirilmesi süreci ve gerekliliği, Kayseri şeker sektörü ve potansiyeli, Kayseri şeker fabrikasının üretimi ve satışı konularına yer verdi.
Konferansta Oldukça ilgi çeken sunumla AB ülkeleri, Türkiye şeker sektörü hakkında detaylı bir bilgi sahibi oldu. Kayseri Şeker üst yönetimi dünyada şeker sektöründe söz sahibi çok sayıda üretici ve satıcı ile de fikir teatisinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Cenevre’de Kingsmans AB Şeker Konferansına Kayseri Şeker, Üst Düzeyde Katılım Sağlayıp Türk Şeker Sektörü İle İlgili Tebliğ Sundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2015 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cenevre’de Kingsmans AB Şeker Konferansına Kayseri Şeker, Üst Düzeyde Katılım Sağlayıp Türk Şeker Sektörü İle İlgili Tebliğ Sundu haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:52
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı