İSTANBUL HABERLERİ

Çekmeköy Ulus Pazarı esnafı günlerinin değişmesini istemiyor

DHA
27.03.2016 - 12:29Son Güncelleme :

Çekmeköy Ulus Pazarı esnafı günlerinin değişmesini istemiyor

DHA

Erdinç YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA) İSTANBUL Çekmeköy halkının en uğrak yeri ulan, her cumartesi Hamidiye mahallesine kurulan Çekmeköy Ulus pazarı, Çekmeköy Kapalı Pazar yerine alınması ve Cumartesi gününün Pazar gününe alınması Pazar esnafı ve halkını tedirgin etti.
2002 yılında kurumsallaşan Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi kuruldu. Ulus pazarı Cuma günü Edirne, Cumartesi İstanbul Çekmeköy, Pazar günü Kocaeli Kartepe de hizmet veriyor.
Ulus pazarı esnafı ve müşterileri ‘’Çekmeköy ulus pazarının gününün değiştirilmesini istemiyoruz’’ sloganı adı altında imza kampanyası toplamaya devam ediyor.
‘’PAZAR YERİNDEN VE GÜNÜNDEN MEMNUNUZ’’
Pazar esnafı ve müşterisi Pazar yerinin ve gününün değiştirilmemesine tepki göstererek,’’Biz Pazar gününden ve yerinden çok memnunuz değiştirilmesini istemiyoruz böyle devam eden bir pazarı neden değiştirmek istiyorlar. Pazar esnafı bu bölgede ve cumartesi gününde birbirin tanıyor ve biliyor günümüz ve yerimiz değiştirilse iş yapamayız’’ dediler.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Çekmeköy Ulus Pazarı esnafı günlerinin değişmesini istemiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çekmeköy Ulus Pazarı esnafı günlerinin değişmesini istemiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı