ANKARA HABERLERİ

Çayyolu’na teknopark ve yeni bir hastane

Hürriyet Haber
29.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Belediye ve hayırsever vatandaşlar’ın desteğiyle Çayyolu’nda yapımı tamamlanmak üzere olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Semt Polikliniği ve Teknopark önümüzdeki aylarda hizmete sunulacak.

Hürriyet Haber

YENİMAHALLE Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla Çayyolu’nda yaptırılan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Semt Polikliniği ile Teknopark, önümüzdeki aylarda hizmete girecek. Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ise yapımı sürüyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye ile hayırsever vatandaşlar İbrahim ve Feruzet İmirzalıoğlu’nun katkılarıyla yaptırılan Çayyolu Semt Polikliniğinin gelecek ay hizmete gireceğini bildirdi. 2 bin 700 metrekarelik alana sahip hastanenin ilk müdahale yeri olarak hizmet vereceğini anlatan Yaşar, vatandaşların buradaki tedavilerinin ardından diğer hastanelere sevk edileceğini söyledi.

Gazi işletecek

67 odalı hastanenin üst katında doktorlar için kafeterya da bulunacağını dile getiren Yaşar, “Fevkalade bir hastane. Burayı hayırsever vatandaşlarımızdan yardım alarak yaptık. İşletmesini de Gazi Üniversitesi yapacak” dedi.

Başkan Fethi Yaşar, kaldırımların yenilendiğini ve kanal bağlantılarının yapıldığını kaydetti. Yer döşemelerinde en kaliteli malzemeyi kullandıklarını belirten Yaşar, Çayyolu’nun ilk hastanesini yaptıkları için hem şahsı hem de belediye çalışanları adına onur duyduğunu ifade etti.

Uzay bilimleri çadırı bulunacak

YAPIMI süren Teknopark projesinin Ankara’ya yeni bir kimlik kazandıracağını anlatan Yaşar, 12 bin 520 metrekarelik yeşil alan üzerine kurulu Teknopark’ta yenilenebilir enerji çeşitlerinden güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, bioenerji ve hidrolik enerjinin sergileneceğini söyledi. Ayrıca uzay bilimleri çadırı olacağını ifade eden Yaşar, üniversitelerin yeni buluşlarının da sergileneceği bir salonun yer alacağını belirtti. Teknopark sayesinde öğrencilerin enerji ve diğer teknik konulardaki bilgilere daha kolay ulaşacağını dile getiren Yaşar, bu yıl içinde tamamlanarak hizmete girecek proje ile Çayyolu’na önemli bir merkezi kazandıracaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çayyolu’na teknopark ve yeni bir hastane haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı