ZONGULDAK HABERLERİ

Çaycuma’da Balık Satış Yerlerinde Denetimler Yapıldı

IHA
28.10.2015 - 15:10Son Güncelleme :

ÇAYCUMA'DA BALIK SATAN IS YERLERI DENETLENDI

IHA

Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kontrol Görevlilerince İlçe de perakende olarak satışı yapılan balıklara denetim gerçekleştirdi.
Çaycuma ilçe merkezi ile beldelerde perakende satış noktalarında yapılan denetimlerde, tezgahlarda satışa sunulan balıkların Su Ürünleri Kanununa göre yasal avlanabilir asgari boy ölçüsünde satışa sunulup sunulmadığını balık boy cetveli ile ölçerek kontrol edildi. Ayrıca işyerlerinin asgari teknik hijyenik şartları taşıyıp taşımadıkları, satılan balıkların tazelik kontrolleri yapıldı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bu tür işyerlerinin belirli sıklıkta denetimlerinin yapıldığı,mevzuata uygun olmayan işyerlerine gerekli idari yaptırımların uygulandığı belirtilerek "en iyi denetçi tüketicinin kendisidir” ilkesinden hareketle vatandaşlarımızın gıda ile ilgili her türlü ihbar ve şikayetler için Alo Gıda 174 hattını kullanmaları için çağrıda bulunulmaktadır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çaycuma’da Balık Satış Yerlerinde Denetimler Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çaycuma’da Balık Satış Yerlerinde Denetimler Yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı