GİRESUN HABERLERİ

Çavuşlu Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi’ne İlk Çöp Geldi

IHA
27.10.2015 - 11:07Son Güncelleme :

ÇAVUŞLU KATI ATIK BERTARAF TESİSİNE ÇÖP DÖKÜLMEYE BAŞLANDI

IHA

Yapımı yörede tepkilere neden olan ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Çevre Belediyeler Birliği tarafından yapımı tamamlandığı bildirilen Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi ’ne ilk çöp getirildi.
Giresun’un Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesinde kurulan Katı Atık tesisinin tamamen bitmediğini, tesisin elektriğinin olmadığını, ayrıştırıcı işçilerinin gelmediğini ve arıtma tesisinin tamamlanmadığını dile getiren Çavuşlu Belde Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Keskin, duruma tepki gösterdi. Keskin “Bizim yetkililerle anlaşmamız, Tirebolu’da ve Giresun’da bulunan çöp toplama merkezlerinden çöpler toplanacak büyük TIR’larla sıkıştırılmış olarak buraya gelecek çöpünü ayrıştırıcı bandına dökecek ve çöpler ayrıştırmadan geçecek, arıtılan atıklar preslenecek ve hazırlanan alana dökülecek. Şimdi burada bu işlemler yapılmadan çöpü dökmek istiyorlar. Belediye olarak biz buna karşıyız. Bizim anlaşmamız çöp tesisine çöpler gelmeden önce tesisin elektriği gelecekti, arıtma sisteminin çalışır olacağı ve tüm işçilerin iş başı yapmış olmasıydı ama görüyoruz ki vahşi depolama sistemiyle günü kurtarmak peşinde olan siyasiler seçimden önce çöplerinizi artık Çavuşlu Çöp Tesisi’ne döküyoruz diyerek siyaset yapılıyor. Bizimle yapılan anlaşma kurallarının hiç birine uymayarak siyaset yapılıyor. Bu güne kadar huzursuz olduk bundan sonra olmak istemiyoruz. Siyasiler hafta sonu yapılacak seçim öncesi çöp tesisini açtık diyerek siyaset yapacaklar. Hiç kimse kusura bakmasın ben halkımın sağlıyla oynatmam” dedi.
Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından gelen çöplerin ayrıştırıcı ünitesine dökülmesiyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Çavuşlu Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi’ne İlk Çöp Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çavuşlu Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi’ne İlk Çöp Geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı