KAYSERİ HABERLERİ

Çarşı Trafiğini Büyükşehir Çözdü

IHA
30.10.2015 - 16:29Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cuma namazı sonrası Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan yol ve yaya yolu çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çelik, çarşı içi trafiğini Millet Caddesi’ne alternatif caddeler açarak rahatlattıklarını belirtti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cuma namazını Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İbrahim Tennuri Camii’nde kıldı. Namaz sonrası vatandaşlarla selamlaşan Başkan Çelik, işitme engelli bir vatandaşla işaret dili kullanarak sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.
Başkan Mustafa Çelik, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ile birlikte esnaflarla selamlaşarak "Hayırlı Cumalar ve "Hayırlı İşler" temennisinde bulundu. Başkan Çelik bir iş yerinde de kendisine ikram edilen peynirliyi yedi.
Çarşı içi trafiğini rahatlatmak için yapılan yol ve yaya yolu düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Çelik, yapılan hizmetlerden dolayı esnaftan teşekkür aldı. Yapmış olduğu açıklamada yol çalışmasının trafiği büyük ölçüde rahatlatacağını belirten Başkan Çelik, "Şehrimizin ticari hayatının en önemli yerlerinden çarşıda önemli bir aks vardı. Merkez Bankası ve Hunat arasındaki Millet Caddesi trafik yükünü kaldırıyordu. Bu cadde özellikle akşam saatlerinde tıkanıyordu. Daha önce araç trafiğine kapatılan bu bölgede ikinci bir aksın açılması istendi. Yaptığımız çalışmalarla yeni bir cadde açtık. Tennuri Caddesi’ni de trafiğe açmış bulunuyoruz. Artık 27 Mayıs Caddesi’nde tıkanıklık olmayacak. Turan Caddesi’nde de bir geçiş açtık. Bu düzenlemeyle çarşımızdaki trafik ve araç parkı sıkıntısını çözmüş olacağız. Yaptığımız düzenleme sonucunda Tennuri Caddesi’nin trafik akış yönü tersine çevrildi. Artık araç girişi Merkez Bankası tarafından olacak. Önümüzdeki günlerde de Belediye İş Hanı’nda bir çalışma yapacağız" dedi.
Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz da, Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Başkan Çelik’e teşekkür ederek, "Üyelerimizin taleplerini Sayın Başkan’a ilettik. Kendileri de duyarlı davrandılar. Bölgemizi, daha rahat ticaret yapmaya uygun hale getirdiler" diye konuştu.
Cumhuriyet Mahallesi’ndeki çarşı içinde yapılan yeni düzenleme esnaflardan da teşekkür aldı. Esnaflar, yapılan çalışmayı alkışlarla destekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Çarşı Trafiğini Büyükşehir Çözdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çarşı Trafiğini Büyükşehir Çözdü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı