ÇANAKKALE HABERLERİ

Çan'dan Halep'e yardım TIR'ı

DHA
29.03.2017 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE'nin Çan ilçesinde hazırlanan yardım TIR'ı, Suriye'nin Halep kentine uğurlandı.
Çan Belediyesi, Hayrati İnsan Yardım Vakfı ve Çanakkale Diyanet-Sen tarafından gerçekleştirilen kampanyayla toplanan yardımlar, TIR'a yüklendi. Yardım TIR'ı, Çan Şehir Meydanı'ndan dualarla uğurlandı. Çan Belediye Başkanı AK Partili Abdurrahman Kuzu, Hayrat Vakfı Çanakkale Temsilcisi Mehmet Emin Bıçakcı, Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Dirlik ve çok sayıda vatandaş törene katıldı. Suriye'nin Halep kentine gönderilen yardım TIR'ında 500 gıda kolisi, 80 yatak, 120 battaniye, çok miktarda kadın-erkek ve çocuk giysisi ve çocuklar için de oyuncak yer aldı.
Açıklama yapan Başkan Kuzu, "Kendilerini medeniyetin temsilci olarak addeden batı dünyasının görmezden geldiği Halep'te yaşanan zulüm ve insanlık dramına seyirci kalamazdık. Bu anlamda Hayrat Vakfı ve Çanakkale Diyanet-Sen ile birlikte Halep'teki mazlumların feryatlarına bir damla dahi teselli olabilmek niyetiyle bir insani yardım TIR'ı oluşturduk. Yangına su taşıyan karınca misali Rabbim yapılan hayırları kabul eylesin. O topraklardaki zulmü görmeyen veya görmek istemeyen, elleri kan ve barut kokan barış çığırtkanları da hiçbir zaman zalim emellerine ulaşamayacak inşallah. TIR'ımızın yolu açık olsun inşallah" dedi.

Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çan'dan Halep'e yardım TIR'ı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çan'dan Halep'e yardım TIR'ı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı