GAZİANTEP HABERLERİ

Çanakkale ruhu yaşatıldı

DHA
29.03.2016 - 11:17Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te merkez ilçe Şahinbey Belediyesi tarafından kurulan ve Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle, savaş döneminde yaşanan gerçek öykülerin anlatıldığı Çanakkale Platosu vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Demokrasi Meydanı'nda kurulan 'Çanakkale Platosu', Çanakkale savaşında vatan topraklarının müdafaasında verilen mücadeleyi ve zorlukları anlatırken, Çanakkale'ye hiç gitmeyen vatandaşlar Çanakkale Destanını Gazi şehirde yaşadılar.

Çanakkale Destanı'nın 101. yılında Çanakkale Destanı'nı Gaziantep'e getiren Şahinbey Belediyesi, bu yıl 20 bin öğrenciyi daha Çanakkale'ye götürerek, şüheda topraklarını ziyaret ettirecek.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gençlerden gelen yoğun istek sonrasında 20 bin öğrenciyi daha Çanakkale'ye götüreceklerini belirterek, “Çanakkale'ye geçtiğimiz yıl 22 bin öğrencimizi götürmüştük. Bu yıl da 20 bin öğrencimizi daha uçakla Çanakkale'ye götüreceğiz. Böylelikle gençlerimize bu vatanın nasıl kazanıldığını, nasıl mücadeleler ve şehitler verildiğini yerinde görecekler" dedi.

Demokrasi meydanında günlerce süren gösteriyi izleyen ve duygu dolu anlar yaşayan vatandaşlar, "Daha önce Çanakkale Destanını kitaplardan okumuştuk. Ancak bu gün adeta o günleri yaşadık ve çok duygulandık. Allah o günleri bize bir daha yaşatmasın. Bu gösteriyi bizlere izleme şansını sunan Şahinbey Belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyoruz" dediler.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Çanakkale ruhu yaşatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale ruhu yaşatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı