Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  'Camide içki içildi' iddiasına cevap verdi

  22 Haziran 2013 - 06:00Son Güncelleme : 22 Haziran 2013 - 09:31

  'Camide içki içildiği' iddiasına dayanak olarak gösterilen fotoğraftaki Emre Öztürk, "Elimde kola vardı ama insanlara sosyal medyada bira olarak yansıtılmış. Ailemdem, işyerimden, çevremdeki herkesten Çok büyük tepkiler almaya başladım "dedi.

  Gezi Parkı eylemleri sırasında 2 Haziran gecesi Dolmabahçe civarındaki polisin müdahalesiyle çok sayıda kişi Bezm-i Âlem Valide Sultan Camii’ne sığınmıştı. Ancak ertesi gün sosyal medyada ve bazı gazeteler ile internet sitelerinde ‘Sığındıkları camide içki içtiler’ şeklinde haberler yayımlanmaya başladı.

  DOLMABAHÇE'DEKİ O GECEYİ DHA'YA ANLATTI

  Bu iddiaya dayanak olarak camide bulunan ve fotoğraflanan Emre Öztürk’ün yer aldığı fotoğraf karesi gösteriliyordu. Fotoğrafta Öztürk’ün elinde tuttuğu kutu içecek yuvarlak içine alınmıştı. Bu fotoğraf bazı gazetelerde ve birçok internet sitesinde yayımlandı. Sosyal medyada da kısa sürede yayıldı. Bu iddialar üzerine Doğan Haber Ajansına konuşan Öztürk, elindekinin kola olduğunu belirterek şunları söyledi:

   "O gece isitiklal caddesindeydik. Dolmabahçe tarafında bir kargaşa olduğu haberi geldi.O arbede birinin doktor istemesiyle başladı.Bizde aşağıya indiğimizde arbedenin içinde kaldık.Yoğun şekilde gaz atılmaya başlandı.Mecbur caminin içine girmek zorunda kaldık.Caminin içine girdiğimiz anda herkes biribirlerine müdahalede bulunuyor.İnsanların camiye yaralılar taşıdığını fark ettik.İnsanlar bağırıyor ihtiyacı olanlar camiye girsinler diye.Caminin içinde bir kiler oluşturmuş insanlar.Sokaktan,marketten,bakkaldan ellerine geçenlerden oraya bir kiler oluşturmuşlar.Orada yiyecek,içecek,sigara bile vardı ihtiyacı olanlar oradan alsınlar diye.Biz orada arkadaşlarımızla haberleşirken caminin içinde gelin buraya birbirimizi kaybetmeyelim diye haberleşirken fotoğrafımız çekilmiş.Ben kendimden eminim elimdekinin kola olduğunu biliyorum.O esnada birinin rafa bıraktığını gördüm ve raftan aldığımı biliyorum.O an yanıyorum,ağlıyorum cayır cayır gözlerimiz yanıyor.Gözüme tutuyorum kolayı..O esnada resim çekilmiş"

  HERKESTEN ÇOK TEPKİ ALDIM

  Ertesi sabah uyandığımda nişanlımdan bu nedir neyin nesidir diye tepkisini aldım.Fotoğrafta elimde kola vardı ama insanlara sosyal medyada bira olarak yansıtılmış.Çok büyük tepkiler almaya başladım.Aradan yaklaşık 20 gün gibi bir süre geçti ve tepkiler daha çok artmaya başladı.Sokakta insanlar bile taşlayabilrler yani,öyel kötü bir durum içine girmeye başladım.İşyerimde tepkiler almaya başladım.Ailemden tepkliler geldi. Bu fotoğraftan sonra babam beni evlatlıktan reddedeceğini söylüyor.Çevemden çok büyük tepkiler aldım.Hatta bu yüzden kavga bile ettim. . Mahalledekiler kız kardeşimin yolunu kesip ‘Ağabeyin camide içki içmiş’ diyerek baskıda bulunuyorlar.Dükkana gidemiyorum,bayan kuaförüyüm işimi yapamıyorum.Çevremdeki insanlar neden elinde bira ile camiye giriyorsun diye tepki gösterdi.İnsanlara gereksiz açıklamalar yapmak zorunda kalıyosun.Orayı bilen insanlara bu açıklamayı yapmazsın orayı biliyorlardır nasıl bir ambiyans olduğu bilir.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM

  Gündelik hayatımda herşey sıradışı olmaya başladı.İnsanlardan,işyerinden aldığım tepkiler,ailemin almış olduğu tepkiler.İnsanlar aileme değişik baskılar yapmaya başladılar. İşte Emre ne yapıyor, ne işi var gibisinden sürekli tepkiler verdiler.Dün savcılığa suç duyurusunda bulundum"

  Camide içki içildi iddiasına cevap verdi
  Emre Öztürk'ün elindeki kutunun bira olduğu iddia edilmişti.

  O GECE CAMİDE BUNLAR YAŞANDI! İŞTE O DOKTORUN KONUŞMASI / WEB TV

  Camide içki içildi iddiasına cevap verdi CHP’Lİ ÖZKES: CAMİDE İÇKİ İÇİLMEMİŞ

  Diyanet'ten müezzin açıklaması

  Camide içki içildi iddiasına cevap verdi Erdoğan 'camiye içkiyle girdiler' iddiasını tekrarladı

  İMAMDAN İDDİALARA CEVAP

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 192 Yorum }
  • tc nejat özhan olgun 22.6.2013 00:41:29
   Ahmet Bulut ne güzel söylemişsiniz ...bunlar hem Allah la kul arasına giriyorlar hem de iftira atıp günaha giriyorlar..sonra ortalıkta dolaşırlar muslümanız diye...
  • naz nazlı 21.6.2013 23:52:30
   orası bir cami yani mabed, insanların ibadet ettiği yer,orada Ali Baba'nın çiftliği gibi ayakkabılarınla dolaşamazsın, çöplerini bırakıp gidemezsin, ne saygısız insanlarmışsınız, ayakkabılarınızı çıkarmak çok mu zor, pes yaaa, pessss, kendileri zerre saygı göstermez ama karşındakinden saygı bekler.
  • evrim devrim 21.6.2013 23:48:57
   camiye nasıl girileceği tüm müslümanları ilgilendirir.ayrıca camilerin kaahir ekseriyeti bağışlarla yapılmıştır.velev ki vergiyle yapılsın, olayın geçtiği camii kaç yüz yıllık bir camii.sizin haberiniz var mı? yoksa,''dedelerimizin öşür vergisi ile yaptırıldı o camii'' mi diyeceksiniz?gerçi şaşırmam
  • Sedat Kardak 21.6.2013 23:48:27
   Buradaki bazı kişiler, farklı isimlerle girip bir o yandan bir bu yandan görünerek yorum yazıp ortamı germeye çalışıyorlar. Bunlara dikkat etmek lazım.
  • bay şüpheli 21.6.2013 23:48:14
   önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur..Albert Einstein
  • emel kaptan 21.6.2013 23:47:35
   Merak etme sen bilen biliyor herşeyi görüyoruz elindeki kola
  Sayfa Başı
  Haberlerelektrikler ne zaman gelecekAnneAnne 7. bölüm fragmanıAnne son bölümkısmetse olur 2 aralıkgamze göktürkkısmetse olur gamze