ANKARA HABERLERİ

Çalışma sürüyor yaya yürüyor

Sedat CENİKLİ
27.02.2016 - 15:42Son Güncelleme :

Tamamlanmasına 10 gün kalan Hipodrom Caddesi’ndeki yaya üst geçidini kullanan vatandaşlar, engelli asansörü çalışmalarını sürdüren işçiler ile asansör malzemelerinin arasından yürüyor.

Sedat CENİKLİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından eskidiği için yıkılan ve yaklaşık 1,5 ay önce yenisinin yapımına başlanan Hipodrom Caddesi’ndeki yaya üst geçidindeki çalışmaların tamamlanmasına az bir süre kaldı. Ocak ayının ilk haftasında yapımına başlanılan üst geçidin yaya bölümü ve merdivenleri tamamlandı. Çok sayıda okul, iş merkezi ve kamu kurumuna ev sahipliği yapan bölgede, yaya yoğunluğunun fazla olması nedeniyle üst geçidin tamamlanan bölümleri kullanıma açıldı. 

GEÇİŞE ENGEL YOK

İki tarafında da engelli asansörü çalışmalarının devam ettiği üst geçitte yayalar, asansör malzemeleri ve çalışanların arasından yürüyor. 10 güne kadar tamamlanması planlanan çalışmaların yayalara engel olmadığını kaydeden yetkililer, “Şu an asansörler monte ediliyor. Yaya bölümlerini özellikle kullanıma açtık. Bu bölümlerde hiçbir sıkıntı yok. Asansör çalışmaları da kapalı alanda sürdüğü için vatandaşı engellemiyor. Amacımız çalışmaları 10 güne kadar bitirip, asansörleriyle birlikte yayaların kullanımına açmak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çalışma sürüyor yaya yürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalışma sürüyor yaya yürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı