MALATYA HABERLERİ

Çakır, Trambüs Bakım İstasyonu'nu gezdi

AA / Yeter Erdine
28.02.2016 - 14:20Son Güncelleme :
Çakır, Trambüs Bakım İstasyonunu gezdi
AA / Yeter Erdine

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Trambüs Bakım İstasyonu'nu gezdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çakır, Genel Sekreteri Arif Emecen ve Ulaşım Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ile birlikte, yeni satın alınan 2 trambüste incelemelerde bulundu.

Çakır, trambüsün toplu taşımada vatandaşlarca benimsendiğini ve yoğun talep gördüğünü belirtti.

Trambüslerle hedeflediklerinin üzerinde yolcu taşıdıklarını kaydeden Çakır, "Hem çevre dostu olması, hem de yakıt tasarrufundan dolayı hedeflerimize ulaşmış durumdayız. Yeni gelecek araçlarımızla birlikte ulaşımı daha konforlu ve rahat bir hale getirmiş olacağız" açıklamasında bulundu.

Son olarak aldıkları 10 trambüsten 2'sini teslim aldıklarını aktaran Çakır, şunları kaydetti:

"8 trambüsümüzün de sefere girmesiyle özellikle üniversitede yolcu yığılmalarının yaşandığı saatlerde ulaşım hizmetini daha yoğun ve hızlı bir şekilde vermiş olacağız. Halkımızın toplu ulaşıma taleplerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdüreeceğiz."

Çakır, istasyondaki kumanda merkezini de denetleyerek, burada araçların duraklara giriş ve çıkış saatleri, aldıkları yolcu sayısı ve hızlarıyla güzergahlardaki trafik yoğunluğunun izlendiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Çakır, Trambüs Bakım İstasyonu'nu gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çakır, Trambüs Bakım İstasyonu'nu gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı