ANKARA HABERLERİ

Çadırdan okulda ders zili çaldı

Metin ÖZDEMİR/DHA
20.09.2012 - 02:11Son Güncelleme :

Polatlı’nın Sarıoba Köyü’nde mevsimlik tarım işçileri için kurulan çadırkentteki 57 çocuk, çadırda eğitime başladı.

Metin ÖZDEMİR/DHA

Polatlı’ya 40 kilometre mesafedeki Sarıoba Köyü’nde bulunan ve binlerce mevsimlik işçinin barındığı çadırkentin çocukları, okula kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, çadırda eğitim görecek olan 57 öğrenci için iki öğretmen görevlendirirken, öğrencilerin kitap, defter, kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarını da karşıladı.

Mevcut 57 öğrenci

Çadır okulda eğitime başlayan çocuklarla bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Doğan, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2012-2013 eğitim yılı için çadır okulun altyapısını tamamladıklarını ve okulu eğitime hazır hale getirdiklerini belirten Doğan, “Öğrencilerimiz için kitapları getirdik, kıyafet tedarik ettik, öğretmenlerimizi görevlendirdik. Bütün Türkiye’de olduğu gibi burada da eğitim-öğretim dönemi başladı. 57 öğrenci ders başı yaptı” dedi.
Çadırkentte okula başlayan çocuklar ise mutlu olduklarını söyledi.

Çadırdan okulda ders zili çaldı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çadırdan okulda ders zili çaldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2012 tarihinde saat 02 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çadırdan okulda ders zili çaldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı