ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir Manavgat’ta Aşure Dağıttı

IHA
29.10.2015 - 17:13Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MANAVGAT İLÇESİ'NDE AŞURE DAĞITTI

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle Manavgat’ta 5 bin kişiye aşure dağıttı.
Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Antalya merkezi ve ilçelerde vatandaşlara aşure ikram ediyor. Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş’ün de katıldığı etkinlik kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 5 bin kişiye aşure ikram edildi.
Aşure kazanı önünde kuyruk oluşturan Manavgatlılar, aşurenin tadına bakarken, ikram için Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Ambalajlanmış özel kaselerde dağıtılan aşureye vatandaşlar kadar turistler de yoğun ilgi gösterdi. Turistler aşurenin tadını çok sevdi. Büyükşehir görevlileri, turistlere aşurenin tarihçesini ve nasıl yapıldığını anlattı. Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayı boyunca Antalya genelinde 25 bin kişilik aşure dağıtımı gerçekleştirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Büyükşehir Manavgat’ta Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Manavgat’ta Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı