KOCAELİ HABERLERİ

Büyükşehir, Karate Ligi Düzenleyecek

IHA
29.10.2015 - 10:26Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARETE LİGİ DÜZENLEYECEK.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 5 etaptan oluşan Karate Ligi düzenleyecek.
İzmit Hasan Gemici Spor Salonu’nda 1998-2008 doğumluların katılacağı ligin ilk etabı 31 Ekim Cumartesi günü 09.00’da başlayacak. Lige İstanbul, Düzce, Yalova, Bursa, Balıkesir, Sakarya’nın yanı sıra Kırklareli, Tekirdağ ve Eskişehir’den toplam 30 spor kulübü katılacak. Her etapta yaklaşık 1000 sporcu mücadele verecek. Karşılaşmalar, takımların kata müsabakaları ile başlayacak. Öğleden sonra ise kumite müsabakalarına geçilecek.
Karate Ligi’ne Tuğba Yakan, Mehmet Yakan, Bahar Erşeker ve Umay Tokcan gibi birçok dünya şampiyonu çıkarmış olan Kağıtspor Kulübü de katılacak. Kağıtspor Karate Takımı, Bölgesel Karate Ligi’nde 80 sporcusu ile mücadele verecek.
5 etaptan oluşan Karate Ligi’nin ilk ayağı 31 Ekim’de yapılacak. İkinci etap kasım, üçüncü etap aralık, dördüncü etap ise ocak ayında yapılacak. Ligin son etabı ise şubat ayında gerçekleştirilecek ve bu etap aynı zamanda ligin final mücadelelerine sahne olacak. Son etabın sonunda dereceye girenlere kupa verilecek. Lig kapsamında gerçekleştirilecek mücadeleler, karate camiasının gözlerinin Kocaeli’ne çevrilmesini sağlayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Büyükşehir, Karate Ligi Düzenleyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Karate Ligi Düzenleyecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı