SAKARYA HABERLERİ

Büyükşehir’den Ulaşıma Dijital Rahatlık

IHA
28.10.2015 - 14:06Son Güncelleme :

TOPLU TAŞIMADA ÇAĞIN GEREKLİLİKLERİN UYGUN MODERN ÇÖZÜMLE RÜRETEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİR YENİLİĞE DAHA İMZA ATTI.

IHA

Toplu taşımada çağın gerekliliklerin uygun modern çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, bir yeniliğe daha imza attı: ulaşıma dijital rahatlık getiren akıllı durak uygulaması başlatıldı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşımda çağın gerekliliklerine uygun çözümler üretme adına başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daha önce Sakarya Akıllı Ulaşım Sistemleri’ni (SAKUS) hayata geçirerek ulaşıma dijital rahatlık getiren Büyükşehir, şehrin muhtelif bölgelerine konuşlandırılan akıllı duraklar ile bir yeniliğe daha imza attı.
Yeni uygulama ile ilgili bilgiler veren Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “İlk etapta şehrin 4 farklı noktasına akıllı duraklarımızı konuşlandırdık. Meslek Yüksek Okulu Önü, Serdivan Mavi Durak Önü, Atatürk Lisesi Önü ve Kent Meydanı’nda hizmet sunmaya devam ediyoruz. 2. etap sonunda ise şehir genelindeki akıllı durak sayısı 20’ye çıkacak. Belediye otobüslerinin hizmet sunduğu güzergah ve bölgelere zamandan tasarruf sağlayan dijital rahatlık getiriyoruz.”
“Yeni durakların bulunduğu bölgelerde akıllı ekranlar yer alıyor. Bu ekranlarda hat bilgileri ayrıntılı olarak görülebiliyor. Hangi otobüs kaç dakika sonra burada olur? İşte bu soruya yeni duraklarla cevap veriyoruz. GPS sistemiyle anlık bilgiler alıyor; kısa aralıklarla güncellemeler yapılıyor. Hatırlanacağı üzere Android ve İOS işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilen SAKUS uygulamasını da hayata geçirmiştik. Böylelikle hemşerilerimiz kullanacakları belediye otobüslerinin hangi güzergahta olduğunu anlık takip edebiliyorlardı. Akıllı duraklarla ulaşımda dijital altyapımızı güçlendirmiş oluyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Büyükşehir’den Ulaşıma Dijital Rahatlık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Ulaşıma Dijital Rahatlık haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı