BURSA HABERLERİ

Büyükşehir’den Keles’e Ürün Toplama Merkezi

IHA
28.10.2015 - 11:31Son Güncelleme :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KELES’E İNŞA EDİLEN ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ BİR AY SONRA HİZMETE GİRİYOR

IHA

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Keles’e inşa edilen ürün toplama merkezi bir ay sonra hizmete giriyor.
Başkan Recep Altepe, ilçe belediyeleriyle birlikte köyden göçün önüne geçebilmek için çalıştıklarını ifade etti. Keles’in Kıranışıklar köyünde yaptırılan ve 800 metrekarelik alana sahip ürün toplama merkezinin de bunlardan biri olduğunu ve yaklaşık 1 ay sonra hizmete gireceğini kaydeden Başkan Altepe, “Çevre düzenlemeleri ve asfalt çalışmalarıyla birlikte burası, başta çilek, kiraz ve ahududu gibi ürünlerin toplanacağı güzel bir merkez olacak” dedi. Üretilen ürünlerin toplanmasında ve pazarlanmasında bölgenin can damarını teşkil edecek merkezin Keles ve civarındaki tüm köylere hizmet edeceğini söyleyen Başkan Altepe, “İnşallah köylünün ürünü burada değerlenmiş olacak. Bereket de artmış olacak” diye konuştu.
Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise, Uzunöz, Kemaliye, Alpagut ve civar köyler için Kıranışıklar’da pazar oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Teke, “Çevresiyle birlikte mükemmel bir tesis olacak. Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Büyükşehir’den Keles’e Ürün Toplama Merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Keles’e Ürün Toplama Merkezi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı