ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir’den Ali Çetinkaya Proje

IHA
26.10.2015 - 12:08Son Güncelleme :

antalya büyükşehir belediye başkanı menderes türel, muratpaşalı muhtarlarla bir araya geldi

IHA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ali Çetinkaya Caddesi’ne de Şarampol benzeri bir proje uygulayacaklarını belirterek, “Ali Çetinkaya da Şarampol kadar güzel olacak. Bu projeyi de halkımıza istiyor musunuz diye soracağız” dedi.
Muratpaşalı muhtarlar ve halkla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel Antalya’da çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini, dev projelerin startını verdiklerini ifade etti. Antalya’nın en önemli sorununun ulaşım olduğunu ifade eden Başkan Türel, ulaşım ve toplu ulaşıma tarihi neşterler vurduklarını söyledi. Başkan Türel, “Bir taraftan kavşaklar yapıyoruz, diğer taraftan raylı sistem hattının temelini attık. İkinci etap raylı sistem hattını 23 Nisan 2016 kadar tamamlanmasını sağlayacağız. Sadece EXPO raylı sistem hattı toplam 460 trilyonun üzerinde bir yatırım. Bunlar Antalya’nın tarihi boyunca gördüğü en önemli yatırımlar. Şöyle bakınca orta büyüklükteki Kayseri, Konya gibi büyükşehirlerin yıllık yatırım miktarıdır. Biz bunu sadece raylı sistemde Antalya’ya harcayabilir haldeyiz” şeklinde konuştu.
EXPO 4 KATRİLYONLUK YATIRIM
EXPO Projesi’nin içine 2 milyar liralık bir yatırım yapıldığının altını çizen Başkan Menderes Türel, “Bunların hepsi Antalya’nın kalkınması ve zenginleşmesine vesile olan yatırımlar. EXPO’yu etrafındaki alt yapılarla birlikte düşündüğünüz zaman 4 katrilyonluk bir yatırım. Ben hatırlıyorum, ilk belediye başkanlığım döneminde Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 1 katrilyonluk yatırım yapmıştık. Valilik yani hükümet yardımıyla da 5 katrilyonluk yatırım yapılmıştı. Toplamda 6 katrilyona yakın bir yatırım yapılmıştı beş senede. Şimdi bakın sadece EXPO neredeyse tek başına 4 katrilyonluk yatırım” dedi.
ŞARAMPOL HAZİRAN’DA TAMAM
Şarampol projesini halka sorarak, tarihi bir demokrasi örneği verdiklerini belirten Başkan Türel, “Aynısını 2’nci etap raylı sistemde de vermiştik. Yüzde 98 evet ile vatandaşımız bize 2’nci raylı sistemi yap dedi. İşte temelini attık. Şarampol projesini de çok hızlı bir şekilde, Ocak ayı gibi ihale prosedürlerini tamamlayıp, inşaatına başlayıp, Haziran’dan önce tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
ALİ ÇETİNKAYA PROJESİ
Sırada Ali Çetinkaya Caddesinin olduğunu müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Ali Çetinkaya da Şarampol kadar güzel olacak. Önümüzdeki günlerde Ali Çetinkaya projemizi de muhtarlarımıza, esnaf ve halkımıza tanıtacağız. Broşürlerimiz hazırlanıyor. Ali Çetinkaya’da da Şarampol’de yaptığımız gibi halkımıza bu projeyi istiyor musunuz diye soracağız” dedi
REFERANDUMLARA ALIŞACAĞIZ
Gelişmiş ülkelerde referandumun çok alışıldık bir yöntem olduğunu anlatan Türel, “Türkiye’de ilk defa bu kardeşiniz, halkın görüşüne sadece seçimden seçime değil, en ufak bir konuda ya da önemli projelerde dahi başvurmayı demokrasinin gereği görüyor. Yani biz seçildik bildiğimizi yaparız anlayışı yok. Katılımcı yönetim, ileri demokrasi dediğimiz, demokrasinin gereğini bu referandumlarla halkımızın kanaatini alarak yapıyoruz. Üçüncüsünü Ali Çetinkaya’da yapacağız. Dördüncüsünü Çallı’ya yapılacak kavşakta yapacağız. Gelişmiş ülkeler, yapacağı kaldırım taşının rengini bile referandumda halka soruyor. Biz de alışacağız buna. Dolayısıyla halkımız ne derse o.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Büyükşehir’den Ali Çetinkaya Proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Ali Çetinkaya Proje haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı