EDİRNE HABERLERİ

Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vılçev, AK Parti'yi ziyaret etti

AA / Salih Baran
26.02.2016 - 10:50Son Güncelleme :
AA / Salih Baran

EDİRNE (AA)- Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğu'na Vasil Vılçev, AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti.

Tanışma ziyaretleri kapsamındaki ziyaret AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe'nin makamında gerçekleşti.

Türkiye ve Edirne'de görevli olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vılçev, "Türkiye ve Bulgaristan arasında tarihsel birliktelik vardır. Bunun gelişmesi için daha fazla çaba göstereceğim. Vize kolaylığı için büyük uğraş veriyoruz. Göçmen sorunu yalnızca Türkiye’ nin sorunu değil Avrupa’ nın da sorunudur. Bu konu uzlaş içinde çözülmelidir” dedi.

Akmeşe de ilk kez bir Bulgaristan Başkonsolosu'nun partilerini ziyarete geldiğini belirterek, "Bu da geleceğe yönelik iyimserlik ve birlikte çalışma beklentilerimizi arttırıyor. Türkiye ve Bulgaristan özellikle son yıllarda çok büyük komşuluk ve dostluk iş birliği içindedir. Bunun artarak devam edeceğini gözlemliyoruz.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vılçev, AK Parti'yi ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vılçev, AK Parti'yi ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı