TEKİRDAĞ HABERLERİ

Bulduğu 200 lirayı sahibine ulaştırdı

DHA
28.04.2017 - 17:27Son Güncelleme :
DHA

 

Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi'nde 57 yaşındaki Saffet Şimşek, bir bankanın ATM'si önünde bulduğu 200 lirayı, banka müdürüne teslim ederek, sahibine ulaşmasını sağladı.


Malkara'nın Gazibey Mahallesi Makine Diki Sokak üzerinde bulunan bir bankanın ATM'sinin önünde 200 lira bulan Saffet Şimşek, parayı banka müdürünün yanına giderek durumu anlattı. Müdürünün talimatıyla bankanın güvenlik kameraları incelemeye alındı. Paranın hangi saatte ve kimden düşürüldüğünü tespit eden banka görevlileri paranın sahibiyle iletişime geçerek bulunan parayı hesabına tekrar yatırdı. Saffet Şimşek, "Bankanın önünden geçerken ATM'nin önünde yerde 200 lira parayı görünce hemen alıp, banka müdürünün yanına gittim durumu anlattım. Ve parayı kendisine teslim ettim. Sonra banka müdürü beni aradı ve paranın sahibini bulduklarını söyledi ve parayı sahibine teslim ettiklerini belirtti. Bu bir vicdan olayıdır. 200 lira az bir para değil. Parayı bulduktan sonra sahibine teslim edilmesine çok sevindim. Parayı bulunca ilk aklıma gelen ya gariban birinin parasıysa dedim. Tüm vicdan sahiplerinin böyle yapması gerekir" dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Bulduğu 200 lirayı sahibine ulaştırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 17 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulduğu 200 lirayı sahibine ulaştırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı