UŞAK HABERLERİ

Bu Tiyatro Oyununda Para İle Bilet Alamadılar

IHA
28.03.2015 - 13:50 |Son Güncelleme :

UŞAK’TA SERGİLENEN “2 Sİ 1 ARADA” İSİMLİ OYUNU SERGİLEDİ. BİLETLERİN SADECE KİTAP, BOYA KALEMİ VE RESİM DEFTERİ İLE KARŞILIĞINDA ALINDIĞI VE ALINAN MALZEMELERİN AĞRI İLİ DOĞUBEYAZIT İLÇESİ NUHUN GEMİSİ İLKÖĞRETİM OKULU’NDA OKUYAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE GÖNDERİLDİĞİ ÖRNEK ÇALIŞMA İZLEYENLERDEN VE UŞAK HALKINDAN TAKDİR KAZANDI.

IHA

Uşak’ta sergilenen “2 si 1 Arada” isimli oyunu sergiledi. Biletlerin sadece kitap, boya kalemi ve resim defteri ile karşılığında alındığı ve alınan malzemelerin Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesi Nuhun Gemisi İlköğretim Okulu’nda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderildiği örnek çalışma izleyenlerden ve Uşak halkından takdir kazandı.
Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bir etkinliğe daha imza attı. Kentte iki perdede sergilenen 2 si 1 arada isimli tiyatro oyunu biletleri boya kalemi ve resim defteri karşılığında izleyicilere verilirken bu uygulama sosyal içeriği nedeniyle beğeni kazandı. Dünya Tiyatro Günü’ne de denk gelen oyunda sanatçılar Duygu Şen, Ruhi Sarı, Neslihan Yeldan ve Cemal Hünal Uşak Belediyesi’nin örnek çalışmasına destek verdiklerini belirttiler.
Uşak’ta kültür ve sanatta marka olmak adına çalışmalara tam gaz devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanu Nurullah Cahan, “Sanatın belediyesi olma yolunda dolu dolu programlar ile yolumuzda ilerliyoruz” dedi. Yapılan etkinliklere sosyal anlamda katkı sağlamak istediklerini aktaran Cahan, “Bugün sergilediğimiz tiyatro oyunu vatandaşlarımızın istediği kalitede bir oyundur. Oyunun sanatçıları ise ülkemizde tanınan rüştünü ispat etmiş oyunculardır. Biz böylesine güzel bir oyunu sergilerken doğuda bulunan kardeşlerimize katkı sağlamak istedik. Ağrı’da yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize boya kalemi, resmi defteri ve kitap ulaştırmayı hedefledik. Bunu da tiyatro biletleri karşılığında vatandaşlarımızdan istedik. Bizlere gelen eşyaları hemen göndereceğiz” şeklinde konuştu.
Tiyatronun Dünya Tiyatrolar Günü ile aynı güne denk gelmesinin de güzel bir rastlantı olduğunu dile getiren Cahan, kentte tiyatroyu sevdirmek adına faaliyetlerin süreceğini belirtti.
“Uşak’ta sanat adına yıl boyunca beklenileni vereceğiz” ifadesini kullanan Cahan şunları kaydetti: “Uşak’ta son aylarda yaptığımız etkinlikler vatandaşlarımızın takdirini kazanmaktadır. Biz ilimizde her kesimden herkesin beğeneceği faaliyetlere imza atmak istiyoruz. Bu nedenle etkinlik takvimimizi hazırlarken ince eleyip sık dokuyoruz. Sanatın her dalının ilimizde olmasını hedefliyoruz. Bunları yaparken yerel sanatçılarımızı da destekliyoruz. Kısacası sanat adına ilimizde güzel çalışmalar sürecek”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Bu Tiyatro Oyununda Para İle Bilet Alamadılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu Tiyatro Oyununda Para İle Bilet Alamadılar haberi güncellenecektir.

UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:34
 • Güneş
  08:03
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı