İZMİR HABERLERİ

Bu serviste hayat var

DHA
16.05.2018 - 10:43Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bulunan Palyatif Bakım Servisi’nin kuruluşunun 6. yılı 'Bu serviste hayat var' temasıyla çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Servisi'nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen üç günlük etkinlikler kapsamında ilk olarak hastanede Kanserle Dans Derneği ve Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin katkılarıyla hastalar yararına kermes düzenlendi. Ertesi gün gönüllüler Şule Erdem, Cemil Beycan ve İlhan Yolal'ın getirdikleri masklar, palyatif bakım servisinde yatan hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanları tarafından katıldı, kostümler giyildi. Hastalar bir gün de olsa hastalık kaynaklı yorgun yüz ifadesinden maskelerle uzaklaştı. Etkinliğin son gününde ise palyatif bakım konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Kanserle Dans Derneği işbirliğinde etkinliği destekleyen gönüllü zumba eğitmenleri tüm katılımcılarla birlikte hastane bahçesinde zumba gösterisi yaptı. Daha önce serviste tedavi gören hastaların yakınları merkezde yaşadıkları deneyimlerini ve memnuniyetlerini belirten konuşmalar yaptı. İyiburnaz İlkokulu izcileri ve öğretmenleri Erhan Çoşkuner’in gösterileriyle de kişilerin her yaşta palyatif bakıma ihtiyacı olabileceği vurgulandı.

Palyatif Bakım Merkezi sorumlu hekimi Doç. Dr. Yasemin Kılıç Öztürk, hayatı tehdit eden hastalıklarda hasta ve yakınlarının yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan Palyatif Bakım Merkezi'nin 6. kuruluş yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Merkezde 'Yaşama günler katmak mümkün olmadığında, günlere yaşam katmak' felsefesiyle 5 yıldır binlerce hastanın yaşama tutunması sağlanırken hasta yakınları adeta bir pelerin gibi sarıp sarmalandı, tüm ekibiyle onlara uzanan dost eli oldu. Bu nedenle temamızı 'Bu serviste hayat var' olarak belirledik" dedi.

Etkinlik sonunda gönüllü kişi ve kuruluşlara, birim çalışanlarına teşekkür plaketi ve belge verildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bu serviste hayat var haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı