Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Bu Bir Oyun değil hayatın ta kendisi

  21 Şubat 2014 - 01:11Son Güncelleme : 18 Şubat 2014 - 11:06

  Deniz Yıldızı dizisinin başrol oyuncuları Cantuğ Turay ve Begüm Topçu, 8 Şubat’ta prömiyeri yapılan ‘Bu Bir Oyun Değil’ isimli tiyatro oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

  Tiyatro Kafe’de her cumartesi izlenebilen oyun, kadın-erkek ilişkilerinde kadının sorunlarını anlatıyor.
  Tek perdelik oyun yaklaşık bir saat sürüyor.
  Oyun boyunca neredeyse tek kişilik bir performans sergileyen ve farklı sınıflara ve özelliklere sahip kadınları canlandıran Begüm Topçu, her kadının sorunlara çözüm buluşunun farklı olduğunu dile getirdi. Topçu, oyunla ilgili olarak “Kadınların, içinde bulundukları sorunların farkına varma dereceleri farklı. Oyun, farklı hikayeler üzerinden anlatılıyor. Bir sürü kadının nasıl davrandığı ile ilgili küçük sahneler var. Kimi yerde izleyici güldürecek kimi yerde de ağlatacak” diye konuştu.

  HAYATIN KENDİSİ

  Cantuğ Turay da, oyunun kadının toplumdaki yaşadığı sıkıntıları, kadın sorunlarını anlattığını ifade etti. Turay, “Aslında bu bir oyun değil, hayatın kendisi. Kadın, anne, iş kadını ve eş olmak zorunda. Her yerde bulunmak ve her zaman enerjik olmak durumunda. Bu açıdan oyun, hepimizin başından geçen bir hikayeyi anlatıyor” dedi. Turay, eserin her Cumartesi Tiyatro Kafe’de izlenebileceğini ve Diyarbakır, Van, Erzurum gibi pek çok şehirde de temsiller yapacaklarını belirtti.

  Etiketler:
  AnkaraBugün11 ºCParçalı Bulutlu
  • Perş14 ºC
  • Cuma13 ºC
  • Cmts12 ºC
  • Pazr12 ºC
  • Pzts15 ºC
  • Salı16 ºC

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı