BURSA HABERLERİ

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: Üretim reform paketini heycanla bekliyoruz

DHA
16 Mayıs 2017 - 14:32Son Güncelleme : 16 Mayıs 2017 - 14:33

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: Üretim reform paketini heycanla bekliyoruz

DHA

BURSA (DHA)-BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Üretim Reform Paketi'nin sanayicinin üzerindeki ağır mali yükleri azaltacağını ve yeni yatırımların önünü açacağını savundu. Burkay, “Bursa iş dünyası bu paketten en fazla yararlanan şehirlerden birisi olacak. Bu açıdan yeni yatırımların önünü açacak ve üretimimize güç katacak paketin yasalaşmasını heyecanla bekliyoruz" dedi.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açıklanan 'Üretim Reform Paketi' ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Burkay, referandumun ardından güçlenen siyasi istikrarla birlikte Türkiye'nin yeniden ekonomik reformlara odaklandığını söyledi. Demokratik ve siyasi kazanımların da artmasıyla moral veren ekonomik parametrelerin yatırımcılara tekrar güven sağladığını ifade eden Başkan Burkay, artık karar mekanizmasının daha hızlı işlediği, yapısal reformların hızla hayata geçirileceği yeni bir süreç başladığını belirtti.
Bursa iş dünyası olarak paketin Meclis'ten geçmesini heyecanla beklediklerini söyleyen Burka, her reform ve teşvik hamlesinin iş dünyasına büyük motivasyon sağladığını  belirtip, "iş dünyası olarak önümüzdeki süreçte ülkemizin ve Bursa'mızın hedeflerine büyük bir heyecanla koşacağız" şeklinde konuştu.
BTSO Başkanı Burkay, üretim destek paketinin sanayicinin maliyetlerini düşüreceğini ve yatırımları teşvik edeceğini söyledi. 77 maddelik paketin sanayicinin merakla beklediği birçok konunun da çözülmesini sağlayacağını dile getiren Burkay, paketin ekonomiyi rahatlatacağını ve büyümeyi hızlandıracağını öne sürdü. Burkay, “Emlak vergisi ve elektrik tüketimlerinde yüzde 2'lik TRT payının kalkması, şehir içinde kalan sanayi bölgelerinin şehir dışına taşınması, OSB'lerin demiryolları ile çalışacak olması ve yerli üretime yönelik destekler gibi birçok olumlu düzenleme, firmalarımızın büyüme yolculuğuna önemli katkılar sağlayacak" şeklinde konuştu.
Başkan İbrahim Burkay, BTSO'nun taleperi arasında yer alan OSB'lere gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO) kurma hakkı getirilmesi konusunun yeni pakette yer aldığını vurguladı. Bursa'da 21 OSB'nin bulunduğunu hatırlatan İbrahim Burkay, “Bu madde ile sanayici mülk edinme ve sanayi parseli alma zorunluluğundan kurtuluyor. Bu sayede sanayi parseli satın almak istemeyen işletmecilerin kiralama yapmasının önü açılacak. İş dünyası adına kendilerine aktardığımız bu konunun pakette yer almasını sağlayan Sayın Bakanımıza teşekkür ederizö ifadelerini kullandı.
Yeni yatırımları teşvik edecek paketin ekonomiye güç katacağını ifade eden Başkan İbrahim Burkay, “Ülkemizin üretim üssü olan kentimiz, bu paketten en çok faydalanacak şehirlerin başında olacaktır. Ekonomik göstergelere ivme kazandıran teşvik ve destek paketlerinin devam etmesiyle birlikte ülkemizin büyümesini kalıcı ve daha hızlı hale getireceğizö açıklamalarında bulundu.

FOTOĞRAFLI 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: Üretim reform paketini heycanla bekliyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: Üretim reform paketini heycanla bekliyoruz haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Temmuz 2017, Cuma
  • İmsak
   03:37
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   13:21
  • İkindi
   17:18
  • Akşam
   20:37
  • Yatsı
   22:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı