BURSA HABERLERİ

BTB’den Tarım Lisesi projesi

DHA
27.04.2017 - 11:21Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA)- BURSA Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Tarım Meslek Lisesi kurulması projesi ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener ile bir araya geldi.

Bursa Ticaret Borsası’nda gerçekleşen toplantıya BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın ve Genel Sekreter Fehmi Yıldız da katıldı. Önümüzdeki yıllarda kurulması planlanan Tarım Meslek Lisesi projesinin masaya yatırıldığı toplantıda fikir alışverişinde bulunuldu. Bursa’nın tarım potansiyeline dikkat çekilen toplantıda, kurulması planlanan Tarım Meslek Lisesi’nin önemli bir ihtiyacı karşılayacağı üzerinde duruldu.

Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Borsa olarak Tarım Lisesi kurma hayalimiz var. Bizler iş adamları olarak sanayi ve tarım yatırımları ile insanımızın eğitimi konusunda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Önemli bir tarım bölgesi olan Bursa’da bu anlamda bir okul açmak ve yeni teknolojileri anlayan, kullanabilen, alanındaki hızlı değişime uyum sağlayabilen ve karşılaştığı sorunları çözebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu sorumlulukla İl Milli Eğitim Müdürümüz Veli Sarıkaya ve BTSO Yönetim Kurulu Üyemiz Fahrettin Gülener ile bir araya gelip fikir alışverişinde bulunduk” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTB’den Tarım Lisesi projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTB’den Tarım Lisesi projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı