MERSİN HABERLERİ

Bozyazı’ya modern barınak

DHA
27.04.2017 - 16:59Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Büyükşehir Belediyesi, Bozyazı’da inşa ettiği hayvan barınağı ile sahipsiz dostlara da el uzatıyor. Orman arazisi içinde beş yıldızlı otel konforunda hizmet verecek barınak, kamp alanı görüntüsüyle takdir topluyor.
Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz dostların daha güvenli bir ortamda, daha kaliteli bir hayat sürebilmesi için yapımına başladığı barınakların inşaatını da tüm hızıyla sürdürüyor. Başıboş kedi ve köpeklere sıcak bir yuva olan Gözne yolu üzerindeki Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ek olarak yeni bir barınak inşaatına daha başlayan Büyükşehir Belediyesi, özellikle kedi ve köpeklerin daha iyi, hastane ortamında ve daha geniş kapasiteli bir merkezde yaşamalarını sağlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda hayvanlar doğal yaşam ortamlarından uzaklaştırılmadan, kulübeleri ağaçlar arasında, gölgelik alanlarda kalacak şekilde ayarlanacak ve şeffaf yönetim anlayışı ile vatandaşlar tarafından sahiplenmeye ve ziyarete açık olacak.
İl merkezde yürüttüğü ‘Hayvan Dostu Belediyecilik’ anlayışını ilçelere de taşıyan Büyükşehir Belediyesi, ‘Bozyazı Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Geçici Bakımevi ve Serbest Dolaşım Alanı’ ile batı Mersin’deki hayvanlara da sahip çıkacak. Kısa süre sonra tamamlanması planlanan ve 1 milyon 19 bin liralık sözleşme bedeli ile fark yaratacak bir projeyi sahipsiz hayvanların hizmetine sunacak olan Büyükşehir Belediyesi, kaba inşaatı tamamlanan proje ile 200 köpeğe sahip çıkacak.
Ormanlık arazi içinde bir kamp alanını andıran görüntüsüyle dikkat çeken projede, 11 adet çeşitli köpekler için padok, 1 adet kedi padoğu, hayvan mutfağı, işçi binası, mekanik oda, giriş kapısı ve idari bina olmak üzere 17 adet tek katlı bina yer alacak. Projede ayrıca ziyaretçilere de hizmet verebilmesi için çocuk oyun alanı ve kamelyalar da inşa edilecek.
Bozyazı’da kente yakışır görüntüsüyle 16 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu 825 metrekarelik kapalı alanın yer aldığı Bozyazı Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Geçici Bakımevi ve Serbest Dolaşım Alanı’nın kısa sürede tamamlanacağı belirtilirken, projenin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte hayvan dostu bir kent yaratma hedefine önemli hizmetler sunacağı kaydedildi.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Bozyazı’ya modern barınak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozyazı’ya modern barınak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı