YOZGAT HABERLERİ

Bozok Üniversitesi Teröre Ve Destekçilerine Lanet Bildirisi Yayınladı

IHA
21.01.2016 - 17:33Son Güncelleme :

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ SENATOSU, TERÖR VE DESTEKÇİLERİNE LANET BİLDİRİSİ YAYINLADI

IHA

Yozgat Bozok Üniversitesi Senatosu, terör ve destekçilerine lanet bildirisi yayınladı.
Bozok Üniversitesi Senatosu yayınladığı bildiride, başta PKK terör örgütü olmak üzere pek çok işbirlikçi terör örgütü, yıllardır ülkemizin huzur ve güvenliğine kastetmekte, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmayı hedeflemekte ve devletimizin gücünü sarsmayı amaçlamakta olduğu belirtilerek, “Terör örgütlerinin yıkım çabaları karşısında güvenlik güçlerimiz haklı ve meşru müdahalede bulunmaktadırlar. Ancak, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’ adı altında bir grup akademisyen ellerine tutuşturulan belgeyi imzalayarak bilim, düşünce ve insanlıkla bağdaşmayan bir ihanet bildirisine ortak ve destek olmuşlardır. PKK terör eylemlerinden tek cümle söz etmeyen, millet düşmanlarını hedef almayan, ülkemizin varlığına kastedenlere sessiz kalan bu grup; milletimizin, ülkemizin ve devletimizin bekasını sağlamak uğruna verilen onurlu mücadeleyi karalamakta ve terör örgütünün eylemlerini meşrulaştırmaya çalışarak devletimize, ülkemize ve milletimize ihanet etmektedirler. Teröre destek vererek akademisyenlik onurunu ayaklar altına alan bu kişilerin yayınladıkları ihanet bildirisini Bozok Üniversitesi Senatosu olarak reddediyor, bu bildiriye imza atanları kınıyor ve her türlü terör eylemini lanetliyoruz” ifadeleri kullanıldı.
Bildiride ayrıca şu ifadeler yer verildi; “Bozok Üniversitesi akademisyenleri olarak her zaman ve her koşulda milletimizin, devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyor? vatanımızın bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet şükranlarımızı arz ediyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Bozok Üniversitesi Teröre Ve Destekçilerine Lanet Bildirisi Yayınladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2016 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozok Üniversitesi Teröre Ve Destekçilerine Lanet Bildirisi Yayınladı haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

16 Temmuz 2019, Salı
 • İmsak
  03:29
 • Güneş
  05:18
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  20:15
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı