KASTAMONU HABERLERİ

Bozkurt Devlet Hastanesi Çalışanları, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Terör Saldırılarını Lanetledi

IHA
28.10.2015 - 12:31Son Güncelleme :

BOZKURT DEVLET HASTANESİ ÇALIŞANLARI TERÖRÜ LANETLEDİ

IHA

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi devlet hastanesinde, son günlerde artan terör olayları nedeniyle sağlık çalışanlarına yapılan saldırı lanetlendi.
Hastane önünde gazetecilere açıklama yapan Hastane Müdürü Hakan Sarımehmetoğlu, “Haziran ayında buyana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç,-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanemize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor” dedi.
Tek amacı hayat kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların kabul edilemez olduğunu kaydeden Sarımehmetoğlu, “3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırıda hayatını kaybetti. Aile hekimimiz Dr. Abdullah Biroğlu memleketi Diyarbakır’da, Sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Bozkurt Devlet Hastanesi Çalışanları, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Terör Saldırılarını Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozkurt Devlet Hastanesi Çalışanları, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Terör Saldırılarını Lanetledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı