KAYSERİ HABERLERİ

Bosna Hersek Kayseri ile ilişkileri geliştirmek istiyor

DHA
29.03.2016 - 09:14Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek ve Bosna Hersek İle İlişkileri geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Cenita Kocaman, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, “Bosna Hersek diyince aklıma dostluk, kardeşlik ve birlik beraberlik geliyor. Bu ülkemize ihracat yapan 25’in üzerinde üyemiz var. Üyelerimiz orada markalaşmış durumdalar. Türkiye olarak bankacılık sektöründe de yatırımlarımız var. Bosna Hersek’in ekonomik gelişiminin daha da artacağını ve önümüzdeki dönemde daha yakın bir ilişki içerisinde olacağımız bir merkez haline geleceğine inancım tamdır” dedi.

Bosna Hersek’in Avrupa Birliği hedefinin de gerçekleşmesi temennisinde bulunan Başkan Boydak, “Türkiye’nin ülke olarak her zaman Bosna Hersek’in yanında olduğunu biliyoruz. Bizde oda olarak bu ülkemize bir takım ziyaretlerde bulunmuştuk. Bundan sonrada temaslarımızı sürdürmek isteriz. İki ülkenin ilişkilerinin gelişmesi adına bize düşen bir görev olursa memnuniyetle hazırız” diye konuştu.

Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek’inde mobilya sektöründe meslektaşları olduğunu ve çok önemli bir firmanın sahibi olduğunu belirten Başkan Boydak, Bosna Hersek’in çok doğru bir temasla Türkiye’de temsil edildiğini belirterek, Bosna için gösterdiği yoğun çabalardan dolayı Muzaffer Çilek’e teşekkür etti. Kayseri ile Bosna Hersek arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek ve ihracatçı sayısını artırmak istediklerini belirterek, bundan sonraki süreçte Bosna Hersek ve Kayserili işadamlarını bir araya getirerek, toplantılar düzenlemek istediklerini söyledi. Başkonsolos Muhic, tarım, mobilya, enerji, metal ve tekstil gibi sektörlerin ortak iş yapılabilecek sektörler arasında olduğunu da sözlerine ekledi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Bosna Hersek Kayseri ile ilişkileri geliştirmek istiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 09 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bosna Hersek Kayseri ile ilişkileri geliştirmek istiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı