İZMİR HABERLERİ BORNOVA HABERLERİ

Bornova Belediyesi imar barışı için danışma masası kuracak

DHA
30.05.2018 - 14:46Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediye Başkanı Olgun Atila, 18 Mayıs'ta yayınlanan İmar Barışı Kanunu ile ilgili olarak vatandaşları uyardı. Kanunun nasıl uygulanacağına ilişkin henüz bir tebliğ ya da yönetmelik açıklanmadığına dikkat çeken Başkan Atila, "Vatandaşlarımızdan 5-10 bin lira ücret talep eden yetkisiz kişilerin ortaya çıktığını duyuyoruz. Hak sahipleri kesinlikle acele edip, bu kişelere itibar etmesin. Her şey netleştiğinde bir danışma masası oluşturup vatandaşlarımızı ilgili yerlere yönlendireceğiz" dedi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 18 Mayıs'ta yayınlanan İmar Barışı Kanunu ile ilgili olarak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki toplantıda muhtarlarla biraraya gelen Başkan Atila, kanunun nasıl uygulanacağına ilişkin henüz bir tebliğ ya da yönetmelik açıklanmadığına dikkat çekerek, vatandaşlardan acele etmemelerini istedi. İçinde bulunduğumuz süreçte konuyla ilgili yetkili olmayan kişilerin ortaya çıktığını söyleyen Başkan Atila, "Bu yetkisiz kişiler el ilanları bile dağıtıyor. 5-10 bin lira ücret talep ediyor. Biz bunları tespit edip, gereken cezaları vereceğiz. Vatandaşlarımız acele etmesin, bu kişilere itibar etmesin" dedi.

HAK SAHİPLERİNE YARDIM

Bornova Belediyesi olarak hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması ve hakkı olanın hakkını alması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Başkan Olgun Atila, muhtarlara seslenerek, "Her şey netleştiğinde bir danışma masası oluşturup vatandaşlarımızı ilgili yerlere yönlendireceğiz. Bunları sizler de anlatın ki; kimse sıkıntı yaşamasın" diye konuştu.

İlgili başkan yardımcıları ve müdürlerin de katıldığı toplatıda, mahallelere yapılan yatırımlar ile çalışma ve hizmetler de değerlendirildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bornova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bornova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bornova Belediyesi imar barışı için danışma masası kuracak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı